Moja Wizja Zero – Strategia Prewencji w Rolnictwie – weź udział w konkursie

13 czerwca 2019 r. Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego zainaugurowała międzynarodową kampanię: Strategię „Wizji Zero” w sektorze rolniczym w Polsce. Głównym celem strategii jest zmniejszanie wypadków przy pracy i chorób zawodowych, co wiąże się ze stworzeniem lepszych warunków pracy i poprawą zdrowia rolników. Strategia opiera się na przekonaniu, że wypadki przy pracy i choroby zawodowe można wyeliminować, jeśli zastosuje się odpowiednią strategię prewencji.

W ramach wdrożenia strategii w Polsce Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego przeprowadza szereg działań informacyjnych, m.in. organizuje ogólnopolski konkurs dla młodzieży na realizację krótkiego filmu prewencyjnego pod hasłem Moja Wizja Zero – Strategia Prewencji w Rolnictwie.

Dr Aleksandra Hadzik, Prezes Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, zaprasza młodzież szkół rolniczych do udziału w tym Konkursie, który objął Patronatem Honorowym Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jan Krzysztof Ardanowski. Konkurs będzie trwał od 1 do 30 września 2019 r.

“Szanowni Dyrektorzy Zespołów Szkół Rolniczych,
w nawiązaniu do Listu Intencyjnego z dnia 5 kwietnia 2019 r., podpisanego w Bogdańczowicach, który dotyczy współpracy kierowanych przez Państwa placówek szkolnych z Kasą Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w zakresie promocji działań o charakterze prewencyjnym, skierowanych do młodzieży, mam przyjemność zaprosić uczniów Państwa szkół do udziału w I Ogólnopolskim Konkursie dla Młodzieży pod hasłem: „Moja Wizja Zero – Strategia Prewencji w Rolnictwie” – napisała Aleksandra Hadzik.

Zadanie konkursowe będzie polegało na wykonaniu krótkiego (2-minutowego) filmu, który będzie nawiązywał do 7 Złotych Zasad Wizji Zero – międzynarodowej kampanii społecznej, która ma na celu minimalizowanie ryzyka wypadku przy pracy w sektorze rolniczym:

  1. Przejmij inicjatywę – zaangażuj się
  2. Zidentyfikuj zagrożenia – kontroluj ryzyko
  3. Zdefiniuj cele – stwórz program
  4. Zapewnij zdrowy i bezpieczny system pracy – bądź dobrze zorganizowany
  5. Zadbaj o bezpieczne otoczenie w gospodarstwie: maszyny, narzędzia i stanowisko pracy
  6. Poszerzaj wiedzę na temat zasad bezpieczeństwa w gospodarstwie
  7. Daj dobry przykład i motywuj innych

Szczegółowy regulamin konkursu zostanie ogłoszony na stronie Kasy www.krus.gov.pl

Oprac. Marta Nowak-Woźnica

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here