Na Ukrainie może zabraknąć jaj spożywczych

Ukraińskie firmy ponoszą duże straty w związku z rosyjską agresją. Mimo, że większa część majątków firm pozostaje pod kontrolą, to jednak dostęp do części aktywów został odcięty w wyniku rosyjskich ostrzałów.

Na Ukrainie może zabraknąć jaj spożywczych
Na Ukrainie może zabraknąć jaj spożywczych

Bombardowane są aktywa przedsiębiorców oraz magazyny z żywnością. Tak się stało z częścią ferm producenta jaj Avangardo, gdzie bez obsługi pozostały fermy utrzymujące 3 miliony kur niosek w obwodzie chersońskim (Chornobayivska).

Avangard – największy producent jaj konsumpcyjnych na Ukrainie twierdzi, że rosyjskie ataki istotnie osłabiły ich potencjał produkcyjny. Kilka ważnych ferm zostało zamkniętych i zniszczonych. Ukraińska firma łączne straty finansowe na chwilę obecną szacuje na 1,5 miliarda hrywien (51 mln USD).

Istnieje poważne ryzyko, że na Ukrainie zabraknie jaj spożywczych

Avangard przewiduje, że podobne kłopoty mogą spotkać inne przedsiębiorstwa należące do spółki zlokalizowane w obwodzie kijowskim (we wsi Makariv, Brovary). Istnieje poważne ryzyko, że na Ukrainie zabraknie jaj spożywczych. Avangard, podobnie jak firma mięsna MHP, wspiera cywilów i służby zbrojne, przekazując obrońcom Ukrainy bezpłatnie jaja z własnej produkcji. Firma dzieli się również paliwem i innymi zasobami, w tym samochodami dostawczymi. Tym sposobem Avangard wyraża wsparcie dla swoich pracowników, którzy bronią swojej ojczyzny jako członkowie ukraińskich sił zbrojnych.

Źródło: KIPDiP

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Skutki susz nie są natychmiastowe, narastają powoli

Skutki susz nie są natychmiastowe, ale narastają powoli, i szczególnie odczuwalne są w rolnictwie przez obniżenie plonów wielu gatunków roślin uprawnych - ocenił dr...
12,518FaniLubię
4,343ObserwującyObserwuj
3,940ObserwującyObserwuj
4,180SubskrybującySubskrybuj

Obserwuj nas na INSTAGRAMIE