Nadbużańskie Ziołowe Spotkania

W Korycinach odbyło się wydarzenie „Nadbużańskie Ziołowe Spotkania”, podczas którego odbyły się eliminacje powiatowe konkursu „Bitwa Regionów”, skierowanego do Kół Gospodyń Wiejskich. Udział w nim wzięli: Stefan Krajewski – Sekretarz Stanu w MRiRW, Leszek Iwaniuk – Zastępca Dyrektora Generalnego KOWR oraz Agnieszka Zawistowska – Dyrektor OT KOWR w Białymstoku.

„Nadbużańskie Ziołowe Spotkania” to wydarzenie, które gromadzi miłośników zielarstwa, lokalnych produktów oraz regionalnych smaków. Celem przedsięwzięcia jest popularyzacja kultury, tradycji, ekologii, przyrody oraz żywności i lokalnych producentów z Podlasia Nadbużańskiego. Centralnym punktem wydarzenia była „Bitwa Regionów” – konkurs kulinarny organizowany przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa. Podczas konkursu rywalizowało ze sobą 12 Kół Gospodyń Wiejskich z czterech powiatów: bielskiego, hajnowskiego, siemiatyckiego oraz wysokomazowieckiego. Uczestnicy mieli za zadanie przygotować potrawy regionalne, korzystając z lokalnych ziół, przypraw, regionalnych produktów i tradycyjnych receptur. Konkurs miał na celu promocję polskiej kuchni regionalnej oraz integrację lokalnych społeczności.
Leszek Iwaniuk – Zastępca Dyrektora Generalnego Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa w swoim przemówieniu wyraził zadowolenie z dynamicznego rozwoju konkursu „Bitwa Regionów” i jego rosnącej popularności wśród Kół Gospodyń Wiejskich. Podkreślił także znaczenie promocji polskich produktów regionalnych i tradycyjnych, wskazując na ich rolę w budowaniu tożsamości narodowej.
W trakcie wydarzenia Stefan Krajewski – Sekretarz Stanu w MRiRW, Leszek Iwaniuk – Zastępca Dyrektora KOWR oraz Agnieszka Zawistowska – Dyrektor KOWR OT w Białymstoku ogłosili zwycięzców I etapu „Bitwy Regionów”.

Przedwsięwzięcie „Nadbużańskie Ziołowe Spotkania” było doskonałą okazją do promocji polskiego zielarstwa oraz regionalnej kuchni. Wydarzenie zgromadziło wielu gości i uczestników, którzy mogli zapoznać się z bogatą ofertą lokalnych wyrobów, a także przyjrzeć się rywalizacji Kół Gospodyń Wiejskich w konkursie „Bitwa Regionów”.

Źródło: KOWR

Zostaw komentarz

  1. Rewelacyjne są te konkursy, bardzo dziękujemy. Radoscią jest zbieranie dobrych regionalnych przepisów, tym samym kupujemy lokalne warzywka, owoce i inne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Terminy na dostosowanie miejsc do przechowywania nawozów naturalnych. MRiRW wyjaśnia

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi pismem z dnia 15 lipca 2024 r. odniosło się do prośby Izby Rolniczej w Opolu o przedstawienie obecnie obowiązujących...
13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
8,520SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics