Problemy z somatyką w stadzie – nagrania z konferencji

Ostatni weekend października w Polskiej Federacji Hodowców Bydła i Producentów Mleka został poświęcony zagadnieniom dotyczącym mastitis. W dniach 29–30.10. odbyła się konferencja „Lepiej zapobiegać niż leczyć – problemy z somatyką w stadzie”.

Nagrania z konferencji somatycznej
Nagrania z konferencji somatycznej
  • W trakcie pierwszego dnia wydarzenia, które miało formułę on-line, prelegenci poruszyli takie ważne tematy jak: higiena i profilaktyka doju i jego punkty krytyczne oraz jak radzić sobie z somatyką z wykorzystaniem narzędzi PFHBiPM. Uwaga została również poświęcona zakazowi antybiotyków oraz jak jakość mleka wpływa na produkcję serów. Wydarzenie było współfinansowane z Funduszu Promocji Mleka.

Drugi dzień to relacja wideo z warsztatów terenowych, które miały miejsce na przełomie września i października. Doradcy PFHBiPM przedstawili „na żywym organizmie” jak powinno się postępować, aby unikać problemów z somatyką w stadach krów mlecznych.

Wszystkich hodowców zainteresowanych tematyką mastitis, którzy nie mogli uczestniczyć na żywo w wykładach serdecznie zapraszamy do obejrzenia zapisu wideo z konferencji na naszym kanale YouTube.

Źródło: Polska Federacja Hodowców Bydła i Producentów Mleka

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

11,152FaniLubię
4,484ObserwującyObserwuj
3,941ObserwującyObserwuj
7,180SubskrybującySubskrybuj

Polsce nie grozi deficyt zbóż, ale trzeba liczyć z wysokimi cenami

Napaść Rosji na Ukrainę i blokada czarnomorskich portów spowodowała ogromne ograniczenie możliwości eksportu zbóż tego wielkiego producenta m.in. pszenicy do innych krajów. Problemem jest także...

Obserwuj nas na INSTAGRAMIE