Nagrody w loterii „Postaw na Physioma i zwiedzaj świat” Timac Agro Polska rozdane!

18 listopada br. odbyło się losowanie nagród w Loterii Timac Agro Polska – postaw na Physiomax i zwiedzaj świat! Post scriptum tej loterii brzmiało: Physiomax 975 – dla gleby, dla rośliny, dla Ciebie!

\"\"
 

8 grudnia, w Hotelu Ossa Congress&Spa w Ossie K. Rawy Mazowieckiej, odbyło się uroczyste wręczenie rozlosowanych nagród – voucherów na wyjazdy na Goa (Indie), trzem spośród pięciu zwycięzców. Wśród nagrodzonych klientów, którzy osobiście zdecydowali się odebrać nagrody na ten atrakcyjny wyjazd, obecni byli: Pani Alicja Synk – sadowniczka z Warki, Pan Marek Płachta – rolnik i plantator ziół z Pińczowa i Pan Sylwester Żebro – agronom z OHZ w Osieku. Pozostali zwycięscy, Panowie: Mariusz Gornik – rolnik z Dębołęki oraz Marian Szeliga – sadownik z Żurawicy, z ważnych powodów nie mogli dojechać na to spotkanie. Nagrody zostaną im doręczone osobiście przez przedstawicieli firmy Timac Agro Polska.

\"\"

 

Ze strony Timac Agro Polska w spotkaniu uczestniczyli: Paweł Kocel, dyrektor marketingu i Maciej Sroczyński PR manager oraz  doradcy techniczno-handlowi: Inez Gamrat, Artur Mazur i Mateusz Nowacki. Nagrodzone osoby otrzymały także listy gratulacyjne od prezes zarządu firmy Timac Agro Polska Agaty Stolarskiej wraz z kalendarzami firmowymi na 2017 rok. Ceremonię wręczenia nagród poprzedziła prezentacja Pawła Kocela nt. Grupy Roullier, firmy Timac Agro i jej produktów. Po części oficjalnej zaproszeni goście wraz z pracownikami udali się na uroczystą kolację. Spotkanie to było także doskonałą okazją do wymiany poglądów na tematy związane z produkcją rolniczą, uprawą i nawożeniem, a także o produktach Timac Agro.

\"\"

 

Nagrodzeni klienci stosują produkty Timac Agro od kilku-kilkunastu lat (od samego początku), zarówno nawozy płynne, jak i granulowane. Nawóz Physiomax kupili w 2016 roku pod TUZ-y i do sadu jabłoniowego – do regulacji pH i jako źródło wapnia odżywczego dla roślin.

Producenci zaczęli stosować nawozy Timaca z różnych powodów, chcąc rozwiązać swoje określone problemy, ale wszyscy z nich podkreślali w rozmowie, że szukali rozwiązań, które zapewnią im wzrost intensywności plonowania i poprawę jakości produkcji. Pan Marek Płachta mówiąc o nawozach Timac Agro, które stosuje u siebie w gospodarstwie powiedział, że są to najtańsze nawozy w stosunku do przyrostu plonu i jakości. Pani Alicja Synk, która stosuje produkty Timac Agro dopiero od dwóch lat, zauważyła, że jabłka są od tej pory większe i błyszczące. Uważa, że dzieje się tak, bo większe i bardziej zielone są liście. Drzewa wyglądają na lepiej odżywione, a jej zdaniem świadczy to o tym, że składniki pokarmowe są lepiej wykorzystywane przez rośliny. Nagrodzeni producenci stosują również nawożenie organiczne: Pan Marek Płachta stosuje na swoich polach nawożenie brunatnicami, a konkretnie Morszczynem pęcherzykowatym (tak jak to działo się kiedyś dawno na polach we Francji nawożonych algami morskimi), jak sam powiedział głównie ze względu na jod. Przy produkcji ziół to ważne. Pan Sylwester Żebro podkreślał ogromną wartość nawożenia pól obornikiem i gnojowicą.

\"\"
 

Wszyscy obecni zgodnie podkreślali, że obornik to skarb, ale jak się go nie ma, to trzeba sięgać po dobre i bardzo dobre nawozy, innego wyjścia nie ma. A do takich zaliczają zdecydowanie nawozy Timaca, i co ciekawe mówili nawet o ich działaniu następczym, w kolejnym roku wegetacyjnym, na stanowisku na którym były stosowane. Uważają, że jest to dowód na stymulowanie życia mikrobiologicznego w glebie przez te produkty, co razem z regulacją odczynu gleby, poprawia dostępność składników pokarmowych dla roślin.
Nagrodzonym osobom serdecznie gratulujemy, życząc im udanego wyjazdu i wspaniałych wrażeń!

Tekst i fot.: Timac Agro Polska
Redakcja AgroNews

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here