Najlepsi agroprzedsiębiorcy wybrani!

Listy gratulacyjne od Prezydenta RP oraz od Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, dyplomy od prezesów Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa i Agencji Rynku Rolnego, a także puchary zwieńczyły finał zmagań o tytuł najlepszego przedsiębiorcy na rynku agro.

 

\"\"

 

Konkurs AgroLiga organizowany od ponad 20 lat, wyłania i promuje najlepszych polskich rolników oraz najlepsze firmy z branży rolno-spożywczej. Celem konkursu jest wyłonienie i nobilitacja Mistrzów Krajowych AgroLigi w kategoriach Rolnicy i Firm. Konkurs przebiegał w dwóch etapach: wojewódzkim i krajowym.

Spotkanie rozpoczęło się od ceremonii wręczenia odznaczenia państwowego. Postanowieniem  Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy za wybitne zasługi w rozwijaniu polsko-amerykańskiej współpracy gospodarczej, naukowej i uczelnianej, za działalność polonijną odznaczony został KRZYŻEM KAWALERSKIM ORDERU ZASŁUGI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ obywatel Stanów Zjednoczonych Ameryki Jimmy Mazurkiewicz.

 

\"\"

 

Prezydent podczas swojego wystąpienia podkreślał, że rolnictwo jako specyficzna branża produkcji, specyficzny rodzaj przedsiębiorczości, potrzebuje cały czas wsparcia ze strony państwa. – Choćby dlatego – mówił prezydent – że jest wrażliwe na koniunkturę oraz na "elementy związane z naturą". Jak dodał: "pogoda jest zagrożeniem dla rolnictwa, bo nie jesteśmy w stanie nad nią zapanować. W ubiegłym roku na zbiory miała wpływ susza".


Mistrzami krajowymi  fianłu Agroligi 2015 zostali:

  • Janusz Dramiński, Prezes Dramiński S.A. Olsztyn – Mistrz Krajowy AgroLigi 2015 w kategorii Firmy

 

\"\"

 

  • Anna i Sylwester Jaszczołt, Jaszczołty, Mistrz Krajowy AgroLigi 2015 w kategorii Rolnicy

 

\"\"

 

  • Sylwia i Zdzisław Wawrzyńczyk, Gospodarstwo Specjalistyczne Uprawa Warzyw Gruntowych, Nowe Miasteczko, Mistrz Krajowy AgroLigi 2015 w kategorii Rolnicy.

 

\"\"

 

W tym roku wybór mistrza AgroLigi był bardzo trudny, jak zaznaczają organizatorzy, dlatego wyłoniono nie jednego, a dwóch mistrzów w kategorii rolnictwa i jednego w kategorii firmy. W sumie w obu kategoriach wyróżnionych zostało kilkadziesiąt osób. Prezydent pogratulował i podziękował wszystkim laureatom: – "Produkcja rolna, ten ogromny polski rynek, to także kwestia naszego bezpieczeństwa, podstawowego, egzystencjonalnego, bezpieczeństwa żywieniowego i można śmiało powiedzieć, że to państwo jesteście tego bezpieczeństwa strażnikami".

 

\"\"

 

Konkurs AgroLiga, który jest prowadzony od 1993 r., zgromadził przez te lata blisko 2500 rolników i agrofirm. Jego Laureaci, zarówno szczebla krajowego, jak i wojewódzkiego, stają się swoistym symbolem przedsiębiorczości, inicjatywności i gospodarności w polskim rolnictwie oraz agrobiznesie. Wysokie miejsca zajmowane w konkursie AgroLiga, zdobyte wyróżnienia oraz słowa uznania wyrażone pod adresem Laureatów przez przedstawicieli najwyższych władz państwowych, dla wielu z nich stanowią impuls do dalszego rozwoju swoich warsztatów pracy – gospodarstw rolnych i agrofirm.

 

Oprac. i fot MN.

Redakcja AgroNews

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here