Najlepsi wybrani! Finał konkursu AGROLIGA 2013

Sekretarz stanu Kazimierz Plocke uczestniczył 1 kwietnia 2014r. w rozstrzygnięciu ogólnopolskiego konkursu AgroLiga 2013. Pierwsza część uroczystości odbyła się tradycyjnie już w siedzibie ministerstwa rolnictwa i rozwoju wsi. Laureaci z rąk Kazimierza Plocke otrzymali listy gratulacyjne honorowego patrona konkursu AgroLiga 2013 – Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Marka Sawickiego. Ponadto część z nich została także odznaczona Honorową Odznaką „Zasłużony dla Rolnictwa”.

 

\"\"

 

– Gratuluję wszystkim uczestnikom konkursu, a przede obecnym tu laureatom. Sukcesy, które odnosicie są możliwe dzięki Waszej ciężkiej pracy i dobrej współpracy. Także dzięki współpracy między sektorami, współpracy z nauką oraz z organami administracji, która wspiera, takie działania, jak te dziś nagradzane – powiedział wiceminister Plocke.

W ramach drugiej części uroczystości uczestnicy udali się do Pałacu Namiestnikowskiego, gdzie zostali przyjęci przez prezydenta Bronisława Komorowskiego. Tam też miało miejsce oficjalne ogłoszenie wyników tegorocznego konkursu.
 

 

\"\"

 

Prezydent osobiście pogratulował wszystkim uczestnikom AgroLigi wysokich osiągnięć gospodarczych. Życzył dalszej owocnej pracy i jeszcze wielu tak spektakularnych sukcesów.

Czytaj także:
Arysta liderem biostymulatorów!
Obecność Polski w Unii Europejskiej jest dla polskiej wsi korzystna!
Zmiana na stanowisku Głównego Lekarza Weterynarii

Laureaci szczebla krajowego otrzymali od honorowych patronów konkursu AgroLiga 2013, prezesa ARiMR Andrzeja Grossa i prezesa ARR Radosława Szatkowskiego, puchary i dyplomy konkursowe. Mistrzów krajowych AgroLigi 2013 w kategorii rolnicy – Monikę i Tomasza Bankiewiczów, wybitnych sadowników z Komorowa w woj. mazowieckim, oraz w kategorii firmy – Mazurskie Miody Bogdan Piasecki z Tomaszkowa w woj. warmińsko-mazurskim – pucharami Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi nagrodził sekretarz stanu Kazimierz Plocke.
 

 

\"\"

 

Konkurs AgroLiga rozgrywany jest w dwóch kategoriach – rolnicy i firmy. Organizatorami AgroLigi na szczeblu wojewódzkim są Ośrodki Doradztwa Rolniczego, zaś na szczeblu krajowym Redakcja Rolna TVP 1 we współpracy ze Stowarzyszeniem AgroBiznesKlub. Od samego początku, czyli od 21 lat, konkurs odbywa się pod honorowy patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Źródło i fot: Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi,
Redakcja AgroNews
 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here