Najlepsze jabłka tylko z tym znakiem

W ramach projektu „Polskie Jabłka Wysokiej Jakości” stworzona została marka „Jabłko Kontrolowane” – wynika z danych zespołu monitoringu zagranicznych rynków rolnych FAPA. 

Ta nazwa oraz towarzyszący jej symbol lupy pokazuje jak wnikliwie kontrolowane są owoce spod tego znaku. Celem projektu „Polskie Jabłka Wysokiej Jakości” realizowanego przez Towarzystwo Rozwoju Sadów Karłowych jestpromocja polskich jabłek oraz sprzedaż owoców najlepszej jakości. Środki na realizację projektu pochodzą z Funduszu Promocji Owoców i Warzyw, zarządzanego przez Agencję Rynku Rolnego.
 

 

\"Najlepsze

 

W ramach projektu do sklepów trafiają owoce od najlepszych polskich producentów, oznaczone logo „Jabłko Kontrolowane”. Są to jabłka najwyższej jakości, ponieważ komisja przyznająca prawo do używania znaku nie tylko analizuje owoce pod względem ich walorów smakowych i dietetycznych oraz jakości zewnętrznej, ale również weryfikuje m.in. poprawność techniki ich uprawy. Naklejka, która widnieje na jabłkach jest certyfikatem
potwierdzającym wysoką jakość jabłek.

Czytaj: Polacy gardzą pracą w sadach
Czytaj: Polskie jabłka podbijają świat
Czytaj: Tendencje na rynku owoców

Uczestniczący w programie sadownicy to najlepsi polscy producenci owoców, przywiązujący dużą uwagę do nowoczesnych, bezpiecznych dla środowiska i konsumentów metod produkcji i spełniający najwyższe unijne standardy. Do projektu i sygnowania logo Jabłko Kontrolowane wytypowano cztery odmiany jabłek: Golden Delicious, Gala, Jonagold i Szampion. Wszystkie cechuje potwierdzona jakość, niska kaloryczność i wysokie walory dietetyczne.

Znak jabłka pod lupą daje gwarancję, że kupujemy smaczny, zdrowy owoc.

Redakcja AgroNews, fot. sxc.hu
Źródło: FAMMU/FAPA
 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here