Nawadnianie w gospodarstwie – PGW Wody Polskie przygotowało pakiet wspierający

Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie przygotowało pakiet wspierający proces naboru wniosków o przyznanie pomocy obszarze nawadniania w gospodarstwie.

W pierwszej kolejności PGW Wody Polskie przeszkoli doradców rolniczych wyznaczonych przez Ośrodki Doradztwa Rolniczego. Wyspecjalizowana kadra trenerów w całym kraju poprowadzi szkolenia z zakresu przygotowania merytorycznej i formalnej dokumentacji wodno-prawnej, wymaganej przy uzyskiwaniu pozwoleń na budowę urządzeń do nawadniania gospodarstw rolnych.

Tak przeszkoleni doradcy pomogą z kolei rolnikom, zainteresowanym inwestycjami nawodnieniowymi i składającym wnioski do ARiMR o przyznanie pomocy w obszarze nawadniania w gospodarstwie.

Przypominamy, że do 20.07.2020 r. wydłużony został termin składania wniosków na nawadnianie gospodarstw rolnych. Zachęcamy do zapoznania się z wczorajszym komunikatem: https://www.gov.pl/web/rolnictwo/nawadnianie–nabor-wnioskow-wydluzony-do-20-lipca-2020-r.

Ponadto w każdym z Regionalnych Zarządów Wód Polskich w pionie Usług Wodnych powołano koordynatorów regionalnych na bieżąco wspomagających doradców rolniczych z Ośrodków Doradztwa Rolniczego.

PGW Wody Polskie zachęca do zapoznania się z informacjami dostępnymi na stronie internetowej PGW Wody Polskie w Strefie klienta – Nawodnienia rolne (https://wody.gov.pl/nawodnienie-rolne). Znajdują się tam dane kontaktowe do koordynatorów regionalnych.

Będzie źle! Każdą kroplę wody musimy wykorzystywać racjonalnie!

 

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

dziewiętnaście − 19 =

Advertisement

Zapisz się i Zaprenumeruj nasz Newsletter

11,152FaniLubię
4,484ObserwującyObserwuj
3,901ObserwującyObserwuj
7,180SubskrybującySubskrybuj

Nowe modele DEUTZ-FAHR Serii 6 TTV w klasie mocy 190-230KM

Cztery nowe modele: 6190 TTV, 6210 TTV, 6230 TTV oraz 6230 TTV HD dołączają do gamy modeli serii 6 TTV marki DEUTZ-FAHR. Nowa generacja...

Obserwuj nas na INSTAGRAMIE