Nawet 1,75 mln zł dla producentów, którzy wytwarzają żywność zgodnie z systemami jakości

Do 18 marca 2024 r. można się ubiegać o dofinansowanie działań promocyjno-informacyjno-marketingowych dotyczących żywności wytwarzanej w ramach systemów jakości. Środki na ten cel pochodzą z budżetu Planu Strategicznego dla Wspólnej Polityki Rolnej na lata 2023-2027.

Nawet 1,75 mln zł dla producentów, którzy wytwarzają żywność zgodnie z systemami jakości

Pomoc finansowa skierowana jest do grup producentów prowadzących produkcję żywności w ramach systemów jakości. Grupy te mogą działać np. w formie spółdzielni, kółka rolniczego, organizacji producentów, konsorcjum czy spółki cywilnej.

Wsparcie ma na celu zwiększenie rozpoznawalności, a także wskazanie konsumentom zalet produktów wytwarzanych w ramach systemów jakości, np. Chroniona Nazwa Pochodzenia, rolnictwo ekologiczne, „Jakość Tradycja” czy „Quality Meat Program”.

Dofinansowanie ma formę refundacji do 70 proc. kosztów kwalifikowanych, a na jedną operację można otrzymać nawet 1,75 mln zł.

Na co można przeznaczyć pomoc?

Przyznane środki można przeznaczyć m.in. na: reklamę w internecie, telewizji, radiu lub prasie; pokrycie części kosztów promocji w punktach sprzedaży, przygotowania stoisk i materiałów reklamowych czy udziału w pokazach, wystawach lub targach. Dofinansowanie obejmuje także założenie strony internetowej służącej promocji produktu czy administrowanie nią.

Wnioski są przyjmowane od 19 stycznia do 18 marca 2024 r. wyłącznie za pośrednictwem Platformy Usług Elektronicznych ARiMR.

Więcej informacji – otwórz

Źródło: ARiMR

Agata Molenda
Agata Molendahttps://agronews.com.pl
Redaktor portalu agronews.com.pl. Email: a.molenda@agronews.com.pl

Zostaw komentarz

  1. Czy to rządzący są tak głupi czy ich wyborcy?
    Kiedyś nie dopuszczało się do sprzedaży żywności niezgodnej z systemami jakości! Czy to nie było prostsze i zdrowsze dla wszystkich rozwiązanie? Teraz puszcza się badziewie i truciznę a tym co nie trują ze wspólnej kasy wypłaca się nagrody. Ale biedni i tak będą kupować truciznę bo nie będzie ich stać na lepszą jakość mimo że też dokładali się aby ta była nieco tańsza.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
8,520SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics