Nawozy organiczne, robimy kompost – warsztaty edukacyjne

Z okazji Międzynarodowego Dnia Zdrowia Roślin pracownicy Oddziału Centralnego Laboratorium GIORiN w Bydgoszczy przygotowali zajęcia edukacyjne dla najmłodszych. Warsztaty były prowadzone w Przedszkolu Jarzębinka, w Szkole Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Brzozie koło Bydgoszczy oraz w Przedszkolu Reksio w Solcu Kujawskim.

Nawozy organiczne – robimy kompost
Nawozy organiczne – robimy kompost

Nasi młodzi naukowcy mieli możliwość dowiedzenia się, że rośliny są ważnym elementem w przyrodzie i że świat nie mógłby istnieć bez roślin. Usłyszeliśmy, które dzieci mają ogródek, a także co w nim uprawiają. Maluchy dowiedziały się, co to jest kompost i mogły go same zrobić z odpowiednio przygotowanych składników; nie zabrakło nawet prawdziwych dżdżownic. W trakcie warsztatów była możliwość obejrzenia filmiku z mikroświata nicieni oraz rozwiązania kilku zagadek w postaci krzyżówki.

Uwieńczeniem zajęć było rozdanie jabłuszek oraz dyplomów dla każdego młodego sympatyka zdrowia roślin. Dzieci mogły własnoręcznie ozdobić dyplomy przygotowanymi naklejkami przyrodniczymi.

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

0FaniLubię
0ObserwującyObserwuj
3,943ObserwującyObserwuj
7,180SubskrybującySubskrybuj

Obserwuj nas na INSTAGRAMIE