New Holland: Od 11 lat numer 1 w Polsce!

Firma New Holland od 11 lat jest liderem na rynku maszyn rolniczych. Jak podają statystyki co piąty traktor rolniczy w Polsce jest w barwach żółto-niebieskich.

Tradycyjne spotkania polowe, które były doskonałą okazją do zobaczenia i sprawdzenia maszyn New Holland w akcji nie mogą być obecnie organizowane z powodu pandemii koronawirusa. Naprzeciw oczekiwaniom wychodzą innowacyjne narzędzia, które stwarzają namiastkę spotkań, a na pewno są dobrym sposobem na komunikację w tych trudnych czasach.

12 maja o godzinie 11:11 firma New Holland zorganizowała video konferencję dla dziennikarzy branżowych. Podczas spotkania zaprezentowane zostały zagadnienia, które przedstawiciele firmy chcieli przedstawić na Targach AgroTech w Kielcach. Targi AgroTech z powodu pandemii koronawirusa nie odbyły się i zostały przeniesione na inny termin.

New Holland od 11 liderem!

Firma New Holland ma się czym szczycić. Nieprzerwalnie od 11 lat jest liderem. W pierwszym kwartale roku zarejestrowano 592 ciągników.  To daje 20,9% udziałów i wynik lepszy niż przed rokiem o 180 szt. (wzrost o 43,7%).

T6 najchętniej kupowana seria

Polscy rolnicy w 2020 roku zakupili aż 129 ciągników serii T6 choć największy udział w rynku ma seria T4. Aż 32% ciągników w tym segmencie T4 to marka New Holland. Liderem jest tu model T4.75.

Zmodernizowana seria ciągników New Holland T4 V/N/F została wyróżniona tytułem „Ciągnika Roku 2020” w kategorii ciągników specjalistycznych.

Wyboru dokonało jury złożone z dziennikarzy specjalizujących się w mechanizacji rolnictwa i reprezentujących wiodące w Europie, fachowe magazyny rolnicze z 24 krajów. Podczas wyboru uwzględniono takie kryteria jak silnik, przekładnia napędowa, komfort, zwrotność i wzornictwo. Carlo Lambro, prezes marki New Holland Agriculture, dodał: „Po raz kolejny ukoronowaniem długiej tradycji marki New Holland jako wiodącego producenta wyśmienitych ciągników specjalistycznych jest tytuł najlepszego ciągnika w tej kategorii. Ta nagroda jest zasłużonym wyrazem uznania dla ciężkiej pracy i poświęcenia wszystkich osób związanych z rozwojem nowej serii ciągników T4 V/N/F, od naszych zespołów inżynierskich aż do całego zespołu fabryki Jesi, za ich nieustanne wysiłki ukierunkowane na wspieranie naszych klientów w ich dążeniu do zwiększenia wydajności i efektywności”.

T5.140 Dynamic Command

Sprawdzoną serię ciągników T5 stworzono, aby zapewnić wysoką wydajność podczas wykonywania rozmaitych prac rolniczych: od zastosowań polowych, prac z ładowaczem czołowym, aż po szybki transport. Uniwersalne maszyny z tej serii są dostępne z nową ośmiostopniową, półautomatyczną przekładnią Dynamic Command™ lub dobrze znaną bezstopniową przekładnią Auto Command™.


Nowa seria maszyn składa się z czterech modeli napędzanych czterocylindrowym silnikiem FPT Industrial NEF o pojemności 4,5 litra, o maksymalnej mocy w zakresie od 110 do 140 KM, które gwarantują nawet o 20 KM więcej w porównaniu z bieżącym modelem T5.120 Electro Command, oraz większy komfort dzięki zastosowaniu słynnej kabiny Horizon™ z oferującym doskonałą widoczność oknem dachowym, która jest większa, cichsza i wygodniejsza. Modele z serii T5.140 Dynamic Command™ i Auto Command™ są dostępne w konfiguracji premium Blue Power.

Seria T8 GENESIS™ z technologią PLM INTELLIGENCE™

Firma New Holland stworzyła nowe ciągniki z serii T8 Genesis™ z technologią PLM Intelligence™ w oparciu o informacje od operatorów takich jak Ty.


Każdy szczegół tej maszyny zaprojektowano z myślą o Twoich potrzebach: od przeprojektowanej kabiny oferującej najwyższy poziom komfortu i wygody obsługi, aż po nowej generacji sterowanie umożliwiające łatwe dostosowanie do aktualnie wykonywanego zadania. Nowe ciągniki z serii T8 Genesis™ to również pierwsze ciągniki na rynku, które w pełni wykorzystują zaawansowaną platformę New Holland PLM Intelligence™.

CX5 I CX6 najpopularniejsze kombajny

Najbardziej popularnymi modelami w Polsce są kombajny serii CX5 I CX6 produkowane w fabryce w Płocku. Z uwagi, że fabryka rozpoczęła prace na pełnych obrotach, przedstawiciele gwarantują, że są gotowi jeszcze przed żniwami dostarczyć każdy model kombajnu.

W sezonie żniwnym 2020, pojawią się na rynku zmodernizowane kombajny zbożowe marki New Holland serii CX7 i CX8. Serie te tworzy 5 modeli: pięcioklawiszowe CX7.80, CX7.90 oraz sześcioklawiszowe CX8.70, CX8.80 i CX8.90. Wprowadzono w nich szereg udoskonaleń, oferujących użytkownikom większy komfort, szerszy zakres parametrów możliwych do ustawienia i wyższe osiągi maszyny przy zachowaniu wszystkich aspektów środowiskowych, wynikających z pracy tych potężnych maszyn.

Wszystkie modele kombajnów serii CX7 i CX8 napędzane są obecnie silnikami Cursor 9, o pojemności skokowej 8,7 dm3, produkcji Fiat Power Train. Jednostki te spełniają najsurowsze normy emisji spalin Stage 5. Dzięki temu, negatywny wpływ na środowisko naturalne, związany z używaniem tych maszyn na polach, został ograniczony do minimum. Dodatkowo, zależności od warunków drogowych podczas przejazdów między polami, prędkość obrotowa silnika może zostać zredukowana do 1400 obr/min. Moce maksymalne silników we flagowych kombajnach konwencjonalnych marki New Holland, zależnie od modelu, wynoszą od 340 do aż 460 KM.

Prasa wielkogabarytowa New Holland Big Baler 1290 High Density

Od lutego 2020 w fabryce maszyn żniwnych marki New Holland zlokalizowanej w Zedelgem, w Belgii rozpoczęła się seryjna produkcja nowej prasy wielkogabarytowej Big Baler 1290 High Density.

Na sezon 2020 dostępne są tylko wersje z rotorem tnącym 29-nożowym, na kolejny sezon będzie dostępny już model w wersji ze standardowym podawaczem. W porównaniu do poprzedniego modelu Big Baler Plus, komora prasy została wydłużona o 56 cm, wynosi obecnie 4,05 m i jest najdłuższa w branży. Za zgniot beli odpowiada specjalnie skonstruowany pierścień utrzymujący ciśnienie za pomocą aż 7 siłowników hydraulicznych dwustronnego działania.

Maszyny towarzyszące – kultywator uprawowy SGX

Oferta produktów New Holland dotyczy kultywatorów uprawowych marki New Holland SGX i  składa się z 3 modeli o szerokościach roboczych 540 cm, 620 cm i 790 cm. Wszystkie modele są przyczepiane. Maszyny SGX mają 5 rzędów zębów SG z rozstawem zębów wynoszącym 6 cm. Prześwit New Holland SGX wynosi 27 cm.


Gama kultywatorów SGX wyposażona jest w sześć kluczowych stref roboczych zapewniających optymalne przygotowanie gleby. New Holland SGX składa się z 4 do 6 oddzielnych sekcji hydraulicznie zawieszonych, zamontowanych pod ramą główną. Powoduje to stały nacisk i głębokość roboczą na całej szerokości maszyny. Pozwala to maszynie dokładnie kopiować kształt gleby, w zmiennym zakresie jej rodzajów: od bardzo ciężkiej gliny po lekkie piaszczyste gleby gliniaste.

Sekcje są wyposażone w zęby proste SG, aby zmniejszyć ryzyko wyciągania mokrej gleby na powierzchnię. Uprawa gleby odbywa się w poziomie, więc sucha gleba od góry pozostaje na górze uprawy, a wilgotna gleba pozostaje na dole. Zęby opracowane dla New Holland SGX posiadają bardzo długą żywotność. Żywotność zależy od rodzaju gleby.

CNH Industrial Capital online – nowość !!!!

Firma New Holland posiada narzędzie do procesowania wniosków kredytowych, gdzie dane klienta zaciągają się automatycznie, dzięki czemu proces przebiega sprawnie i wygodnie.

Firma New Holland wciąż rozwija się i działa prężnie. Życzymy dalszych tak owocnych sukcesów!!!

Oprac. Redakcja AgroNews

 

Advertisement
Advertisement

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

eight + 3 =

Advertisement
Advertisement
11,159FaniLubię
4,567ObserwującyObserwuj
4,105ObserwującyObserwuj
6,120SubskrybującySubskrybuj

Uwaga! Ciąg dalszy niebezpiecznych burz i upałów!

IMGW-PIB wydał ostrzeżenie dotyczące nadchodzących groźnych burz i upałów. Kulminacja niebezpiecznej pogody spodziewana jest na wieczór. Ulewny deszcz, grad i silny wiatr, w porywach...

Obserwuj nas na INSTAGRAMIE