Advertisement

New Holland wprowadza na rynek serie ciągników T5

Nowe ciągniki T5 należą do segmentu wielofunkcyjnych ciągników użytkowych o mocy od 80 KM do 120 KM. Wyposażono je w nowy, udoskonalony silnik 4-cylindrowy o zwiększonej pojemności skokowej 3,6 litra, który zapewnia większą moc i wyższy moment obrotowy. Ponadto jego maksymalny moment obrotowy osiągany jest przy niższych obrotach (1300 obr./min), co przekłada się na dynamiczną reakcję na pedał gazu.

New Holland wprowadza na rynek serie ciągników T5
New Holland wprowadza na rynek serie ciągników T5

Zgodność z normą Stage V zapewnia mu opracowane przez FPT Industrial opatentowane rozwiązanie Compact HI-eSCR2. System ten stanowi połączenie w jednym elemencie katalizatora utleniającego (DOC), systemu filtracji cząstek stałych i układu selektywnej redukcji katalitycznej (SCR). Niski poziom recyrkulacji spalin (poniżej 10%) pozwala na zoptymalizowane spalanie i niewielkie wymiary układu SCR. Wszystkie komponenty układu neutralizacji spalin zamknięto w jednej, kompaktowej obudowie pod maską ciągnika, co zapewnia operatorowi doskonałą widoczność, a ciągnikowi niezbędną zwrotność. System Compact HI-eSCR2 jest bezobsługowy; przez cały cykl eksploatacji nie wymaga wymiany komponentów ani czyszczenia mechanicznego. Udoskonalony układ hydrauliczny i elektryczny to łatwy dostęp do wszystkich punktów serwisowych, włącznie z filtrami silnika, które umieszczono po tej samej stronie ciągnika, co przekłada się na lepszą i szybszą obsługę serwisową.

Oscar Baroncelli, New Holland Global Head of Tractors, oznajmił: „Ta seria uniwersalnych ciągników pozostaje wierna swojemu bogatemu dziedzictwu, wciąż bowiem stanowi idealne rozwiązanie w przypadku gospodarstw hodowlanych i mieszanych, których właściciele poszukują wszechstronnego, zwrotnego i kompaktowego ciągnika cechującego się najlepszą w swojej klasie wydajnością i efektywnością, a jednocześnie komfortem i łatwością obsługi, z myślą o szerokim zakresie zastosowań”.    

T5 Utility: największa wszechstronność w kompaktowym wydaniu, teraz z większą dawką mocy

T5 Utility to doskonały, wysoce wszechstronny ciągnik, który sprawdzi się również przy obejściu, podczas prac z ładowaczem czołowym czy obsługi przednich lub tylnych narzędzi oraz podczas zastosowań transportowych.

Nowa gama T5 Utility to większe osiągi dzięki silnikowi Stage V dysponującemu dodatkowymi 5 KM mocy i o 10% wyższym momentem obrotowym, którego wartość maksymalna jest teraz osiągana przy niższych obrotach. Przestronna kabina VisionViewTM zapewnia operatorowi najwyższy komfort pracy. Znaczne przeszklenie i smukła konstrukcja słupka oznaczają doskonałą widoczność, a duże okno dachowe pozwala na bezproblemową obserwację ładowacza w podniesionej pozycji. Intuicyjne i ergonomicznie rozmieszczone elementy sterowania zwiększają komfort operatora i zmniejszają jego zmęczenie podczas długich dni pracy.

T5 Utility to idealny ciągnik do intensywnych zadań z ładowaczem dzięki dużej osi klasy 1.5, która zapewnia większy udźwig oraz dzięki szerszej tylnej tulei, która pozwala na stabilniejszą obsługę ładowacza. Zaawansowany dżojstik z przełącznikiem Dual Command oraz obsługą 3., 4. i 5. funkcji ładowacza czołowego, a także funkcji wysprzęglania zapewnia kierowcy pełną kontrolę podczas obsługi ładowacza czołowego.

Ciągniki T5 Utility mogą poszczycić się imponującym udźwigiem tylnym wynoszącym nawet 4 400 kg, a trzybiegowy WOM obsługujący tryb ECO i prędkość jazdy to doskonała wszechstronność i oszczędność paliwa.

T5 Electro CommandTM: Zgodność z normą Stage V pomimo większej mocy i wyższego momentu obrotowego

T5 Electro Command otrzymał również dodatkową dawkę mocy w modelach z dolnej części gamy, a moment obrotowy zwiększono o 5% we wszystkich modelach. W efekcie wyższy zapas momentu obrotowego przekłada się na wyższą wydajność i lepsze właściwości jezdne ciągnika. Maksymalny moment obrotowy osiągany jest teraz przy niższych obrotach – 1300 obr./min – co poprawia reakcję przy obciążeniu i ułatwia ruszanie z miejsca. Pojemność zbiornika paliwa zwiększono do 174 litrów, co pozwala dłużej pracować na jednym tankowaniu.

Trzy modele w opisywanej serii – o mocy 101 KM, 110 KM i 117 KM – wyposażono w dobrze znaną 4-stopniową przekładnię Electro Command™ typu Semi-PowerShift z 16 biegami do przodu i 16 biegami wstecznymi, która cechuje się bezsprzęgłową zmianą biegów, a tym samym mniejszym zmęczeniem operatora. Dodatkowo opcjonalny tryb Auto dysponuje funkcją automatycznej zmiany przełożeń.

T5 Electro Command korzysta również z cieszącej się uznaniem amortyzacji przedniej osi Terraglide™ New Holland, która zapewnia niezwykle płynną jazdę nawet w najtrudniejszym terenie. W połączeniu z amortyzacją kabiny Comfort Ride™ redukuje wibracje, dzięki czemu operator może cieszyć się całym dniem pracy, będąc mniej zmęczonym.

Przestronna kabina VisionView™ zapewnia doskonałą widoczność we wszystkich kierunkach. Pakiet LED-owego oświetlenia 360 stopni pozwala na pracę z jednakową wydajnością po zmroku i przy słabym oświetleniu.

Kompaktowy i zwrotny, wielofunkcyjny ciągnik T5 Electro Command stanowi idealne rozwiązanie dla gospodarstw hodowlanych i mieszanych, a możliwość wyposażenia go w ładowacz czołowy z szeroką ramą 700TL sprawi, że będzie można pracować nim z jeszcze większą stabilnością nawet podczas obsługi najcięższych ładunków i to przy maksymalnym wysięgu. Oddzielna pompa hydrauliczna o natężeniu przepływu 80 l/min, w połączeniu z zaawansowanym dżojstikiem elektrohydraulicznym na podłokietniku, zapewnia niezwykle łatwą obsługę ładowacza i sterowanie przekładnią tak, by bez wysiłku zmieniać przełożenia na wyższe lub niższe.

Źródło i fot.: New Holland

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisement
11,152FaniLubię
4,484ObserwującyObserwuj
3,942ObserwującyObserwuj
7,180SubskrybującySubskrybuj

Drukowana żywność to już nie fantastyka naukowa, ale konsumencka przyszłość

Naukowcy pracują nad nowymi zastosowaniami druku 3D do produkcji żywności. „W niektórych aspektach to z pewnością nasza konsumencka przyszłość” - uważa prof. dr hab....

Obserwuj nas na INSTAGRAMIE