Nie musimy rozmawiać na ulicy

– Zaprosiłem przedstawicieli rolników z województw: podlaskiego i warmińsko-mazurskiego na rozmowy w ministerstwie. Nie musimy rozmawiać na ulicy – podkreślił podczas briefingu prasowego sekretarz stanu Stefan Krajewski, zorganizowanego po spotkaniu z rolnikami w MRiRW.

Dziś członkowie Kierownictwa resortu spotykają się z protestującymi rolnikami w różnych częściach kraju. Sekretarz stanu Michał Kołodziejczak rozmawia z protestującymi w województwie opolskim, podsekretarz stanu Adam Nowak w województwie łódzkim.

Minister rolnictwa i rozwoju wsi Czesław Siekierski spotka się z protestującymi rolnikami w Słupnie koło Płocka. W związku z opóźnionym lotem z Brukseli spotkanie odpędzie się w godzinach popołudniowych.

Szef resortu rolnictwa przedstawi rolnikom efekty swoich rozmów w Brukseli, a także swoje stanowisko w odniesieniu do rolniczych protestów, które odbywają się w Polsce oraz w wielu krajach Europy.

– Jako Kierownictwo ministerstwa rozumiemy zasadność tych protestów. Te protesty nie są skierowane przeciwko polskiemu rządowi, a przeciwko decyzjom, które podejmowane są w Brukseli. Przeciwko coraz większym wymaganiom, które rolnicy muszą spełniać – podkreślił wiceminister Krajewski.

Źródło: MRIRW

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
8,520SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics