Nie wszędzie brakuje ditianonu

W ostatnich dniach media branżowe obiegła informacja, że w tym sezonie będzie duży problem z dostępnością kilku popularnych fungicydów sadowniczych opartych na ditianonie. Producenci jabłek są zaniepokojeni i zastanawiają się, czy powinni wykupić na zapas preparaty, które jeszcze są w sklepach. – Nie ma powodu do obaw – uspokaja Marcin Bystroński z INNVIGO. – Jesteśmy dobrze przygotowani do sezonu, a na rynku dostępny jest nasz środek zawierający ditianon.

ditianon, INNVIGO, sady, fungicydy

Pula zarejestrowanych substancji do ochrony sadów przed chorobami grzybowymi, takimi jak parch, który corocznie stanowi duże zagrożenie, jest ograniczona. Sadownicy muszą komponować program ochrony tak, aby jednocześnie zapewnić bezpieczeństwo upraw oraz nie przyczyniać się do powstawania odporności. Dlatego zrozumiały jest niepokój klientów, wywołany informacją sprzed kilku dni, że w tym roku będą trudności z zakupem popularnych fungicydów sadowniczych opartych na ditianonie. Co prawda w sklepach i hurtowniach jest jeszcze niewielka pula tych produktów z ubiegłego roku, jednak zdecydowanie nie wystarczy ona na zabezpieczenie potrzeb w nadchodzącym sezonie.

Jak ciepła zima wpłynie na kondycję sadów?

Nie zabraknie ditianonu

W związku z pojawiającymi się bardzo niepokojącymi dla sadowników informacjami, że może zabraknąć bardzo popularnej substancji aktywnej do ochrony sadów, czyli ditianonu, chciałbym poinformować, że INNVIGO posiada doskonały produkt w wyjątkowej, płynnej formulacji, czyli Astron 350 SE, z nowej, świeżej produkcji – informuje Marcin Bystroński z firmy INNVIGO. – Preparat jest szeroko dostępny w naszej sieci dystrybucji, zapraszamy więc do punktów handlowych.

Redakcja AgroNews, fot. pixabay.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here