Nietrzeźwy traktorzysta i dachujący Lanos – groźny wypadek w Pełczynie!

Blisko trzy promile alkoholu w organizmie miał kierujący ciągnikiem rolniczym, który w Pełczynie doprowadził do zderzenia z samochodem Daewoo Lanos – czytamy na stronie internetowej wielkopolskiej policji.

\"\"

 

Wszystko wyglądało groźnie, bo Daewoo Lanos, po zderzeniu z traktorem, uderzył w przydrożne drzewo i dachował, ale na szczęście nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń ciała. Nietrzeźwy sprawca zdarzenia, który kierował też bez uprawnień, odpowie za swój czyn przed sądem.

16 sierpnia br. około godz. 19.00, dyżurny śremskiej Policji został powiadomiony o zdarzeniu drogowym, do którego doszło w Pełczynie.

Z ustaleń policjantów drogówki wynika, że kierujący ciągnikiem rolniczym, 34-letni mieszkaniec gminy Śrem, wyjeżdżając z pola na drogę nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu pojazdowi marki Daewoo Lanos, którym kierowała 39-letnia mieszkanka gminy Śrem, i doprowadził do zderzenia pojazdów. Następnie Daewoo Lanos przemieścił się na przeciwległy pas ruchu, uderzył w przydrożne drzewo i dachował.

\"\"

 

Na szczęście nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń ciała. Natomiast okazało się, że traktorzysta nie ma w ogóle uprawnień do kierowania i był nietrzeźwy, miał blisko trzy promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna poddany badaniom na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu uzyskał wyniki: I badanie-1,41 mg/l, II badanie-1,31 mg/l.

Sprawa znajdzie swój finał w sądzie.

Policja apeluje do wszystkich kierowców, aby nie siadać za kierownicą po wypiciu alkoholu !!!

Źródło: http://www.wielkopolska.policja.gov.pl
Foto: Michał Czubak "Tydzień Ziemi Śremskiej",
Tekst: Ewa Kasińska /RKG

Redakcja AgroNews

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here