Advertisement

Notowania unijnego rzepaku wystrzeliły w górę

W Chicago ceny kompleksu sojowego i kukurydzy zaczęły tydzień od kontynuacji wzrostu w obawie o poziom produkcji w Ameryce Południowej. Wsparcie wzrostów były doskonałe dane na temat tygodniowych wysyłek eksportowych soi i niezłych kukurydzy (tydzień kończący się 23.12.2021). Dodatkowo USDA poinformował w poniedziałek o dziennej sprzedaży 269240 ton kukurydzy do anonimowego odbiorcy.

Notowania unijnego rzepaku wystrzeliły w górę
Notowania unijnego rzepaku wystrzeliły w górę

Ceny amerykańskiej pszenicy (SRW) spadły ze względu na pogorszenie konkurencyjności eksportu tego zboża. W ostatnim tygodniu wysłano na eksport tylko 271,4 tys. ton pszenicy. Notowania pszenicy SRW obniżyły się wczoraj o 1,3% z dostawą w marcu.

W Paryżu szalone wzrosty notuje rzepak. Termin dostawy w lutym podrożał w poniedziałek aż o 3,7% do 779,75 eur/t, ale w ciągu sesji osiągnął nawet poziom 783,5 eur/t, co w obu przypadkach jest historycznym szczytem. Dostępność nasion rzepaku jest niewielka, a bilanse są bardzo napięte w tym roku.

Notowania unijnych zbóż, a zwłaszcza kukurydzy spadły na otwarciu tygodnia.

 

Andrzej Bąk – eWGT
Źródło cen: www.barchart.com

 

 

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

dwanaście − 3 =

11,152FaniLubię
4,484ObserwującyObserwuj
3,904ObserwującyObserwuj
7,660SubskrybującySubskrybuj

Inspektorzy odkryli tony nielegalnych odpadów chemicznych

W dniu 12 stycznia 2022 r. inspektorzy Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska ujawnili nagromadzenie ciekłych odpadów chemicznych, w wynajętych halach, w m. Kolonia Głowa w...

Obserwuj nas na INSTAGRAMIE