Nowa odsłona specjalistycznego ubezpieczenia maszyn rolniczych „Generali Agro Ekspert”

Dobrze dobrane ubezpieczenie odgrywa kluczową rolę w zapewnieniu płynności finansowej działalności rolniczej oraz ochronie przed skutkami finansowymi nieprzewidzianych sytuacji. Ofertę Generali Agro jako wiodącego ubezpieczyciela w branży ubezpieczeń rolnych, na pewno warto rozważyć, planując budżet i rozwój swojego przedsiębiorstwa.

Nowa odsłona specjalistycznego ubezpieczenia maszyn rolniczych „Generali Agro Ekspert”

Generali Agro oferuje kompleksową ochronę ubezpieczeniową polskiego rolnictwa w zakresie upraw, zwierząt, majątku trwałego oraz maszyn rolniczych. Współpracując z najlepszymi specjalistami i wsłuchując się w potrzeby rolników, jednocześnie mając świadomość zmieniającego się świata – Generali Agro nieustannie pracuje nad ulepszaniem swojej oferty ubezpieczeniowej. Właśnie teraz przedstawiamy nową odsłonę naszego flagowego produktu dla maszyn rolniczych – Generali Agro Ekspert.

Wzrosty cen maszyn rolniczych nieznacznie spowolniły, ale nic nie wskazuje na to, by ceny miały spaść, tak jak to się stało w ciągu ostatniego roku z cenami płodów rolnych. Warto zadbać o to, aby suma ubezpieczenia na polisie była zbliżona do rynkowej wartości ubezpieczanej maszyny. Jak określić tę wartość? Można przejrzeć ogłoszenia w portalach internetowych, zapytać lokalnego dealera maszyn czy porozmawiać z pośrednikiem ubezpieczeniowym na temat tego, jak się kształtują rynkowe ceny danego modelu maszyny.

Koszty serwisowania i napraw maszyn rolniczych podążają za ich cenami. W ciągu ostatniego roku odnotowaliśmy ich wzrost o ok. 18%. Oczywiście część usterek doświadczony rolnik będzie w stanie naprawić we własnym zakresie, ale poważniejsze awarie lub uszkodzenia wymagają zaangażowania specjalistycznego serwisu.

Zarówno ceny maszyn, jak i koszty ich serwisowania i napraw warto uwzględnić przy planowaniu budżetu gospodarstwa. Zawierając ubezpieczenie Agro Casco, rolnik otrzymuje dostęp do bezgotówkowej naprawy uszkodzonej maszyny w jednym z prawie 250 rekomendowanych punktów serwisowych współpracujących z Generali Agro na terenie kraju. Pozostaje również dostępna możliwość uzyskania odszkodowania w formie gotówkowej, na podstawie kosztorysu.

Wyższe limity na awarię

Aby zabezpieczyć rolników przed rosnącymi kosztami napraw, w nowej odsłonie Agro Eksperta oferujemy wyższe limity na awarię spowodowaną przedostaniem się ciała obcego do wnętrza maszyny rolniczej. W najczęściej wybieranym wariancie Premium, w podstawowym zakresie, odpowiedzialność z tego tytułu wzrośnie do 75 tys. zł (dotychczas było to 50 tys. zł), a w ramach opcjonalnego rozszerzenia, za dopłatą dodatkowej składki, limit podniesiemy do 200 tys. zł (dotychczas było to 150 tys. zł).

Kolejną nowością jest rozszerzenie zakresu ochrony o utratę lub zniszczenie przewożonych nawozów, środków ochrony roślin oraz materiału siewnego. Dzięki temu, w razie wypadku drogowego, przewrócenia się lub spalenia maszyny rolniczej ubezpieczonej w zakresie Agro Casco, wypłacimy stosowne odszkodowanie zarówno za maszynę, jak i za przewożony, cenny ładunek. Szkody zgłaszane z tego tytułu mogą wynosić nawet kilka tysięcy zł.

Im nowocześniejsza maszyna, tym trudniejsze okazuje się znalezienie przyczyny jej niesprawności. Zawierając umowę w zakresie Agro Casco w nowej odsłonie produktu Agro Ekspert, rolnik może liczyć na pokrycie kosztów weryfikacji uszkodzeń powstałych w maszynie przez serwis.

Utrata lub unieruchomienie maszyny rolniczej w czasie, gdy jest ona niezbędna do prowadzenia zabiegów agrotechnicznych, są szczególnie dotkliwe dla rolnika. Dlatego kolejnym argumentem przemawiającym za wyborem zakresu ochrony Agro Casco w wariancie Premium, jest rozszerzenie jego ochrony o pokrycie kosztów wynajmu maszyny zastępczej. Dzięki temu można zaoszczędzić nawet 1.000 zł dziennie.

Czy warto ubezpieczać swoje maszyny całorocznie

Wielu rolników zadaje sobie pytanie, czy warto ubezpieczać swoje maszyny całorocznie. Czy może wystarczy na okres żniw, kiedy są intensywnie użytkowane? Obie opcje są możliwe i każdy przedsiębiorca rolny może podjąć własną decyzję. Warto mieć jednak na uwadze, że maszyny mogą ulec np. spaleniu w wyniku pożaru garażu czy wiaty, mogą zostać okradzione z cennego wyposażenia lub ich instalacje mogą zostać uszkodzone przez gryzonie. A to wszystko w czasie ich garażowania i odpoczynku zimą. W styczniu bieżącego roku pożar garażu, w którym przechowywano kombajn, agregat i przystawkę do kukurydzy, strawił mienie o łącznej wartości prawie 2.000.000 zł. Dlatego zachęcamy do zawierania całorocznego ubezpieczenia Agro Casco i mieć spokojną głowę przez 12 miesięcy.

Podsumowując, bez maszyn rolniczych nie jest możliwe prowadzenie nowoczesnego gospodarstwa rolnego. Przyczyniają się one do zwiększenia wydajności, redukcji kosztów, poprawy jakości upraw i plonów, optymalizacji pracy, możliwości rozwoju gospodarstwa.

Generali Agro proponuje skuteczne zabezpieczenie maszyny w formie ubezpieczenia Agro Casco. W ofercie mamy aż 3 warianty, różniące się zakresem ochrony i ceną. Dzięki temu rolnik może dopasować zakres ubezpieczenia do swoich potrzeb i możliwości finansowych. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą na www.generaliagro.pl.

Agata Molenda
Agata Molendahttps://agronews.com.pl
Redaktor portalu agronews.com.pl. Email: a.molenda@agronews.com.pl

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
8,520SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics