PIORiN kontroluje uprawy szklarniowe

W celu zapewnienia bezpieczeństwa żywności na etapie produkcji pierwotnej, PIORiN prowadzi urzędowe kontrole pozostałości środków ochrony roślin w płodach rolnych. Kontrole te mają na celu sprawdzenie prawidłowości stosowania ś.o.r. zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa oraz zapobieganie wprowadzeniu do obrotu żywności stwarzającej zagrożenie dla zdrowia konsumentów.

Nowalijki pod kontrolą PIORiN
Nowalijki pod kontrolą PIORiN

Gospodarstwo w którym produkowane są nowalijki, w tym przypadku ogórki, zostało skontrolowane przez inspektorów WIORiN Kielce O/Staszów.

Przeprowadzono kontrolę prawidłowości stosowania środków ochrony roślin tj. sprawdzono posiadanie aktualnego zaświadczenia o ukończeniu szkolenia w zakresie ś.o.r., posiadanie protokołów potwierdzających sprawność techniczną opryskiwaczy, prowadzenie ewidencji stosowanych ś.o.r. oraz prawidłowość przechowywania ś.o.r. W ramach tej kontroli, w oparciu o Rozporządzenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 3 września 2020 r. w sprawie pobierania próbek roślin, produktów roślinnych lub przedmiotów do badań na obecność pozostałości środków ochrony roślin, pobrano próbę ogórków do badań.

Ceny ziemi rolnej ostro w górę! ARiMR podała nowe stawki

Źródło: PIORIN

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

KRUS: Od 1 marca obowiązują nowe kwoty przychodu

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego informuje, że od 1 marca 2024 r. zmieniają się kwoty miesięcznego przychodu powodujące zmniejszenie lub zawieszenie świadczeń emerytalno-rentowych.  Od 1 marca 2024...
13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
8,520SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics