Advertisement

Nowe modele DEUTZ-FAHR Serii 6 TTV w klasie mocy 190-230KM

Cztery nowe modele: 6190 TTV, 6210 TTV, 6230 TTV oraz 6230 TTV HD dołączają do gamy modeli serii 6 TTV marki DEUTZ-FAHR. Nowa generacja serii 6 TTV, opracowana i produkowana w DEUTZ-FAHR LAND w Lauingen w Niemczech, oferuje jeszcze większy komfort operatora, niższe zużycie paliwa i koszty konserwacji. Dzięki zastosowaniu nowej przekładni TTV i układowi hydraulicznemu CleanOil z oddzielnym zbiornikiem oleju, okres między wymianami oleju został wydłużony do 1000 godzin, a oleju przekładniowego i hydraulicznego do 2000 godzin.

Nowe modele DEUTZ-FAHR Serii 6 TTV w klasie mocy 190-230KM
Nowe modele DEUTZ-FAHR Serii 6 TTV w klasie mocy 190-230KM

DEUTZ-FAHR: Imponująca wydajność przy minimalnej OBSŁUDZE

Nowa seria 6 TTV została wyposażona w 6-cylindrowy silnik Deutz, najnowszej generacji o mocy od 192 KM w modelu 6190 TTV do nawet do 230 KM w modelu 6230 TTV. Zoptymalizowana charakterystyka silnika pozwala na osiągnięcie momentu obrotowego rzędu 970 Nm. Z nowymi przekładniami TTV, seria 6 TTV oferuje imponującą wydajność, osiągając prędkość maksymalną 60 km/h, co jest wyjątkowe dla ciągników w tej klasie. Prędkość 60 km/h osiągana jest przy obrotach silnika poniżej 1800 obr/min (40 km/h przy mniej niż 1200 obr/.min), co znacznie poprawia osiągi w zakresie zużycia paliwa, ale także zmniejsza hałas i wibracje w trakcie jazdy.

Imponujący udźwig i wydajność

Nowa seria 6 oferuje szereg konfiguracji układu hydraulicznego. Układ  hydrauliczny CleanOil z oddzielnym zbiornikiem oleju jest niezależny od przekładni, co zapewnia maksymalnie długą żywotność podzespołów. Układy hydrauliczne z pompami Load-Sensing dostępne są z różnymi pompami o wydajnościach do 210 l/min (w modelu 6230 TTV HD). Nowa generacja serii 6 TTV oferuje maksymalnie do 90 litrów oleju dostępnego do zasilania maszyn w trakcie wymagających zadań. Przedni podnośnik o udźwigu 5450 kg może być doposażony w przedni WOM DualSpeed, który umożliwia operatorowi wybór prędkości wałka: 1000 lub 1000ECO, poprzez menu deski rozdzielczej InfoCenterPro. Tylny podnośnik oferuje udźwig do 10000 kg. Opcjonalnie oferowane są także hydrauliczne stabilizatory ramion podnośnika. Wyposażenie standardowe stanowi pozycja transportowa ramion tylnego podnośnika, dzięki temu, po maksymalnym skróceniu ramion nie występuje ryzyko kolizji ramion z dyszlem przyczepy podczas pokonywania zakrętów.

Biorąc pod uwagę wymagania rynkowe, nowa seria 6 oferowana jest z trzema fabrycznymi zestawami przygotowania do ładowacza czołowego. Dzięki temu nowa seria 6 TTV to maszyny wyjątkowo wszechstronne, znajdujące zastosowanie zarówno w polu jak i w obrębie zabudowań gospodarstwa.

W połączeniu z ładowaczem czołowym ProfiLine FZ80.1, nowa seria 6 TTV marki DEUTZ-FAHR staje się prawdziwym ciągnikiem-ładowarką, z wysokością unoszenia wynoszącą ponad 4,5 metra oraz siłą zrywającą wynoszącą 3770 daN.

Nowy poziom KOMFORTU

Kabina MaxiVision 2, która jest znana w nowej serii 7TTV i 8TTV, jest teraz dostępna w nowej serii 6TTV i oferuje nowe funkcje. Są to między innymi: uniwersalny uchwyt montażowy dla dodatkowych monitorów, nowy, pneumatycznie amortyzowany fotelem, z możliwością obrotu o 23 stopnie, a także aktywnym układem klimatyzacji z dodatkowymi nawiewami.

SFS SMART FARMING SOLUTIONS

Zaawansowane systemy automatycznego prowadzenia i telemetrii maksymalizują wydajność, redukują czas i zmniejszają zużycie paliwa. Modele nowej serii 6 TTV są przygotowane do obsługi funkcji TIM, która zapewnia dwukierunkową komunikację między ciągnikiem i maszyną. TIM umożliwia automatyczne zarządzanie niektórymi funkcjami ciągnika przez maszynę, co dodatkowo zwiększa bezpieczeństwo, wydajność i jakość wykonywanej pracy. Funkcja Auto-Turn umożliwia automatyczne prowadzenie na uwrociach pola. iMonitor3 umożliwia zarządzanie wszystkimi funkcjami ciągnika, maszyny oraz systemu nawigacji. Nowy interfejs jest jeszcze bardziej intuicyjny i posiada nowe, wygodne funkcje. Dzięki funkcji XTEND, operator może bezprzewodowo łączyć się z iMonitorem w kabinie ciągnika używając tableta lub smartfona. Dzięki temu, możliwe jest dokonywanie regulacji ustawień maszyny spoza kabiny, na ekranie urządzenia mobilnego. Nowa seria 6 TTV oferuje w standardzie, darmowy roczny pakiet zarządzania danymi oraz zarządzania flotą SDF Fleet Management. Aplikacja pozwala na prowadzenie zdalnej diagnostyki ciągnika, śledzenie i modyfikację ustawień celem utrzymania najwyższej wydajności prowadzonych prac.

SERIA 6 TTV, NAJLEPSZY ZESTAW

Nowa seria 6 TTV ma wiele rozwiązań gwarantujących wysoki poziom bezpieczeństwa. Dzięki inteligentnemu, hydraulicznemu układowi hamulcowemu przyczepy „Dual Mode” do ciągnika można podłączyć zarówno przyczepy zgodne z najnowszymi przepisami Mother Regulation, jak i starsze modele przyczep. Pneumatyczny układ hamulcowy jest wyposażony w nową funkcję aTBM, która optymalizuje skuteczność hamowania. Modele 6210 TTV/6230 TTV/6230 TTV HD można wyposażyć w znane z większych modeli zewnętrzne tarcze hamulcowe na przedniej osi. Dodatkowo dostępny jest również hamulec silnikowy. Nowa seria 6 TTV może być wyposażona w zestaw maksymalnie 23 reflektorów roboczych LED, co sprawia, że noc staje się dniem. Funkcja Coming Home umożliwiająca czasowe pozostawienie włączonych świateł pod dachem kabiny potwierdza dużą dbałość inżynierów Deutz-Fahr o każdy szczegół ciągnika.

Dopuszczalna masa całkowita również wzrosła w porównaniu do poprzedniej generacji i wynosi odpowiednio: 14,5 t lub 15,5 t (6230 TTV HD). Nowe modele serii 6 TTV: gotowy na każde wyzwanie!

 Źródło: Deutz-Fahr

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisement
11,152FaniLubię
4,484ObserwującyObserwuj
3,942ObserwującyObserwuj
7,180SubskrybującySubskrybuj

Drukowana żywność to już nie fantastyka naukowa, ale konsumencka przyszłość

Naukowcy pracują nad nowymi zastosowaniami druku 3D do produkcji żywności. „W niektórych aspektach to z pewnością nasza konsumencka przyszłość” - uważa prof. dr hab....

Obserwuj nas na INSTAGRAMIE