Nowy dyrektor Instytutu Biotechnologii Przemysłu Rolno-Spożywczego!

Podsekretarz stanu Tadeusz Nalewajk wręczył dziś dr hab. inż. Renacie Jędrzejczak akt powołania na stanowisko dyrektora Instytutu Biotechnologii Przemysłu Rolno-Spożywczego im. prof. Wacława Dąbrowskiego w Warszawie. Ceremonia odbyła się w siedzibie Instytutu, w gronie licznie zebranych przedstawicieli załogi.
 

 

\"\"

 

Wręczając nominację, wiceminister życzył nowej szefowej instytutu wielu dalszych sukcesów oraz satysfakcji z wykonywanej pracy. Mówiąc o najważniejszych wyzwaniach, które stoją przed placówką, Tadeusz Nalewajk zwrócił uwagę między innymi na kwestie innowacyjności i wdrażania wyników prac badawczych do praktyki oraz roli instytutów badawczych w pracach związanych z realizacją Wspólnej Polityki Rolnej.

Czytaj także:
Ministerialne milczenie w sprawie rolnictwa ekologicznego
Narzędzia wykorzystywane w integrowanej ochronie roślin
Czy nastąpi ograniczanie reklam żywności ze względu na dzieci?

Wiceminister rolnictwa zadeklarował pomoc w rozwiązywaniu ewentualnych problemów, wyrażając jednocześnie potrzebę jeszcze większego wykorzystania potencjału Instytutu w bieżących pracach resortu. Jako przykład przedstawił konieczność większego zaangażowania się placówki naukowej w problematykę dotyczącą badań zawartości szkodliwych związków w tzw. wędzonkach, która to sprawa stała się za pośrednictwem mediów, bardzo głośna w ostatnich tygodniach.

W dalszej części uroczystości, wiceminister Tadeusz Nalewajk zapoznał się z aktualnymi problemami i najważniejszymi pracami jednostki oraz zwiedził wybrane zakłady naukowe oraz pracownie Instytutu.

Źródło: Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi,
Redakcja AgroNews, fot. sxc.hu
 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here