Nowy sekretarz stanu

Wicepremier, minister rolnictwa i rozwoju wsi Henryk Kowalczyk wręczył dziś Norbertowi Jakubowi Kaczmarczykowi akt powołania na stanowisko sekretarza stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Pełnomocnika Rządu do spraw Przetwórstwa i Rozwoju Rynków Rolnych.

Powołanie Norberta Kaczmarczyka na sekretarza stanu
Powołanie Norberta Kaczmarczyka na sekretarza stanu

Norbert Jakub Kaczmarczyk zasiada w sejmowych komisjach: Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Administracji i Spraw Wewnętrznych oraz Edukacji, Nauki i Młodzieży. Jest rolnikiem, współprowadzi 300-hektarowe gospodarstwo rolne.

W działalności publicznej zajął się głównie sprawami związanymi z rolnictwem. Działał na rzecz przyznania oszukanym w tzw. aferze tytoniowej rolnikom odszkodowań, do czego doszło w 2018. Autor koncepcji powołania instytucji rzecznika rolnika (mającego dbać o interesy polskich rolników) oraz inicjator prac nad wprowadzeniem dodatków do emerytur dla członków ochotniczych straży pożarnych.

Źródło: MRiRW

 

Agata Molenda
Agata Molendahttps://agronews.com.pl
Redaktor portalu agronews.com.pl. Email: a.molenda@agronews.com.pl

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Płatności w ramach ekoschematów obszarowych

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (ARiMR) na 5 marca 2024 r. zaplanowała realizację przyznanych rolnikom płatności w ramach ekoschematów obszarowych w kampanii 2023 r. Agencja...
13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
8,520SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics