Advertisement

Nowy sekretarz stanu

Wicepremier, minister rolnictwa i rozwoju wsi Henryk Kowalczyk wręczył dziś Norbertowi Jakubowi Kaczmarczykowi akt powołania na stanowisko sekretarza stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Pełnomocnika Rządu do spraw Przetwórstwa i Rozwoju Rynków Rolnych.

Powołanie Norberta Kaczmarczyka na sekretarza stanu
Powołanie Norberta Kaczmarczyka na sekretarza stanu

Norbert Jakub Kaczmarczyk zasiada w sejmowych komisjach: Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Administracji i Spraw Wewnętrznych oraz Edukacji, Nauki i Młodzieży. Jest rolnikiem, współprowadzi 300-hektarowe gospodarstwo rolne.

W działalności publicznej zajął się głównie sprawami związanymi z rolnictwem. Działał na rzecz przyznania oszukanym w tzw. aferze tytoniowej rolnikom odszkodowań, do czego doszło w 2018. Autor koncepcji powołania instytucji rzecznika rolnika (mającego dbać o interesy polskich rolników) oraz inicjator prac nad wprowadzeniem dodatków do emerytur dla członków ochotniczych straży pożarnych.

Źródło: MRiRW

 

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisement
11,152FaniLubię
4,484ObserwującyObserwuj
3,942ObserwującyObserwuj
7,180SubskrybującySubskrybuj

Drukowana żywność to już nie fantastyka naukowa, ale konsumencka przyszłość

Naukowcy pracują nad nowymi zastosowaniami druku 3D do produkcji żywności. „W niektórych aspektach to z pewnością nasza konsumencka przyszłość” - uważa prof. dr hab....

Obserwuj nas na INSTAGRAMIE