Nowy sekretarz stanu

Wicepremier, minister rolnictwa i rozwoju wsi Henryk Kowalczyk wręczył dziś Norbertowi Jakubowi Kaczmarczykowi akt powołania na stanowisko sekretarza stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Pełnomocnika Rządu do spraw Przetwórstwa i Rozwoju Rynków Rolnych.

Powołanie Norberta Kaczmarczyka na sekretarza stanu
Powołanie Norberta Kaczmarczyka na sekretarza stanu

Norbert Jakub Kaczmarczyk zasiada w sejmowych komisjach: Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Administracji i Spraw Wewnętrznych oraz Edukacji, Nauki i Młodzieży. Jest rolnikiem, współprowadzi 300-hektarowe gospodarstwo rolne.

W działalności publicznej zajął się głównie sprawami związanymi z rolnictwem. Działał na rzecz przyznania oszukanym w tzw. aferze tytoniowej rolnikom odszkodowań, do czego doszło w 2018. Autor koncepcji powołania instytucji rzecznika rolnika (mającego dbać o interesy polskich rolników) oraz inicjator prac nad wprowadzeniem dodatków do emerytur dla członków ochotniczych straży pożarnych.

Źródło: MRiRW

 

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

16 + 4 =

Advertisement
11,152FaniLubię
4,484ObserwującyObserwuj
3,895ObserwującyObserwuj
7,670SubskrybującySubskrybuj

Ostatni moment, by ubiegać się o pomoc na inwestycje chroniące przed ASF lub powodzią

26 listopada to ostatni dzień na złożenie wniosków o przyznanie pomocy na inwestycje zapobiegające zniszczeniu potencjału produkcji rolnej. Wsparcie to jest finansowane z budżetu...
Advertisement

Obserwuj nas na INSTAGRAMIE