Nowy szef GIW-u

Wicepremier, minister rolnictwa i rozwoju wsi Henryk Kowalczyk, w obecności sekretarza stanu Szymona Giżyńskiego wręczył dziś Pawłowi Niemczukowi akt powołania na stanowisko Głównego Lekarza Weterynarii.

Nowy szef GIW-u
Nowy szef GIW-u

Paweł Niemczuk to polski lekarz weterynarii i urzędnik państwowy, w latach 2016–2019 Główny Lekarz Weterynarii, w 2019 jego zastępca.

Absolwent Akademii Rolniczej w Lublinie, na której ukończył również studia podyplomowe z zakresu epizootiologii i administracji weterynaryjnej. Odbył też liczne kursy krajowe i zagraniczne, m.in. w Liverpoolu i Hanowerze oraz w Państwowym Instytucie Weterynaryjnym – Państwowym Instytucie Badawczym w Puławach. Od 2000 pracował w gdańskim oddziale Inspekcji Weterynaryjnej, dochodząc do stanowiska Pomorskiego Wojewódzkiego Inspektora Weterynaryjnego. 30 grudnia 2016 powołany przez premier Beatę Szydło na stanowisko Głównego Lekarza Weterynarii w miejsce Włodzimierza Skorupskiego. 7 maja 2019 odwołany ze stanowiska, objął stanowisko zastępcy GLW ds. zdrowia zwierząt oraz Unii Europejskiej i współpracy z zagranicą. 30 października tego samego roku przestał pełnić tę funkcję.

Źródło: MRIRW, Wikipedia

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

0FaniLubię
0ObserwującyObserwuj
3,942ObserwującyObserwuj
7,180SubskrybującySubskrybuj

Stracił panowanie nad kierownicą i przewrócił traktor!

Policjanci wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku, do jakiego doszło w okolicach Rymanowa Zdroju. 64-latek został przygnieciony przez ciągnik rolniczy. W wyniku odniesionych obrażeń, mężczyzna zmarł. 27...

Obserwuj nas na INSTAGRAMIE