Od przyszłego tygodnia ma ruszyć aplikacja suszowa

Wielkopolska Izba Rolnicza poinformowała, że prawdopodobnie od przyszłego tygodnia będzie działała aplikacja suszowa.

Od przyszłego tygodnia ma ruszyć aplikacja suszowa
Od przyszłego tygodnia ma ruszyć aplikacja suszowa

“W związku z napływającymi niepokojącymi informacjami od rolników dotyczącymi niedziałania tzw. aplikacji suszowej, zadzwoniliśmy do Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi z zapytaniem co się dzieję i kiedy aplikacja będzie działać” – podaje WIR w komunikacie.

“Z informacji jakie uzyskaliśmy wynika, że wspomniana aplikacja ruszy najprawdopodobniej od przyszłego tygodnia. Obecnie informatycy usuwają błędy. Chodzi o to żeby algorytmy aplikacji działy bezbłędnie. Mamy nadzieję, że wszystkie błędy usunięto, a program będzie bezbłędnie zaciągał wszystkie dane  potrzebne do oszacowania strat suszowych– informuje przedstawiciel resortu rolnictwa.

Co odpowiadać rolnikom? 

Ministerstwo poinformowało, żeby rolnicy kosili, a straty poniesione przez suszę rolniczą skrupulatnie notowali, by je wprowadzić kiedy aplikacja będzie już działać.

Wnioski w aplikacji suszowej można składać do 15 października. Można więc kontynuować zbiory, pamiętając o zanotowaniu strat poszczególnych upraw – zgodnie z areałem podanym we wniosku o płatności obszarowe.

M. Ceglarek
WIR

Advertisement
Advertisement

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

5 × 4 =

Advertisement
11,152FaniLubię
4,484ObserwującyObserwuj
4,020ObserwującyObserwuj
6,420SubskrybującySubskrybuj

Kolejne pięć ognisk ASF

Potwierdzono pięć nowych ognisk afrykańskiego pomoru świń.  Obecnie na terenie kraju jest ich już trzydzieści. Ognisko ASF nr 2021/26 (ognisko pierwotne) wyznaczono 20.07.2021 r. w...

Obserwuj nas na INSTAGRAMIE