Odzyskano ciągnik rolniczy wart pół miliona złotych

Skradziona na terenie województwa lubuskiego maszyna rolnicza, została ujawniona na terenie gminy Olszyna. Zabezpieczony przez policjantów ciągnik rolniczy o wartości około pół miliona złotych, powróci w najbliższym czasie do swojego prawowitego właściciela. Obecne działania funkcjonariuszy pionu kryminalnego, ukierunkowane są na zatrzymanie osoby podejrzanej o jego kradzież. 

Odzyskano ciągnik rolniczy wart pół miliona złotych
Odzyskano ciągnik rolniczy wart pół miliona złotych Fot. KPP Lubań

Niezmiernie ważne jest każde wsparcie policyjnych działań ze strony społeczeństwa, bo wszyscy wiemy doskonale, że współpraca się zawsze opłaca. Szczególnie jeżeli prowadzi bezpośrednio do zwiększania poczucia bezpieczeństwa mieszkańców, poprzez zapobieganie i skuteczne zwalczanie przestępczości. Tak było i tym razem, bo informacja przekazana przez jednego z obywateli, który wyraźnie czuje się współodpowiedzialny za bezpieczeństwo, doprowadziła do odzyskania przez mundurowych skradzionego mienia. Odzyskano bowiem ciągnik rolniczy o wartości około pół miliona złotych.

Policjanci ustalili, że pojazd został skradziony z terenu województwa lubuskiego, jednocześnie udało się namierzyć jego właściciela. Na miejscu ujawnienia, pracowała grupa policjantów oraz technik kryminalistyki, który dokonał szczegółowych oględzin. Ciągnik rolniczy posiadał uszkodzenia elementów elektronicznych odpowiadających za jego uruchomienie, które znajdowały się bezpośrednio pod kierownicą. Po wykonaniu niezbędnych czynności zabezpieczono go na policyjnym parkingu. Obecne działania policjantów z pionu kryminalnego, ukierunkowane są na zatrzymanie osoby podejrzanej o kradzież – relacjonuje asp.szt. Justyna Bujakiewicz-Rodzeń.

Śmiertelny wypadek: Ciągnik zmiażdżył traktorzystę

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu pragną serdecznie podziękować czujnemu mieszkańcowi powiatu lubańskiego za jego właściwą postawę.

Źródło i fot.: KPP Lubań

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

11,152FaniLubię
4,484ObserwującyObserwuj
3,941ObserwującyObserwuj
7,180SubskrybującySubskrybuj

Polsce nie grozi deficyt zbóż, ale trzeba liczyć z wysokimi cenami

Napaść Rosji na Ukrainę i blokada czarnomorskich portów spowodowała ogromne ograniczenie możliwości eksportu zbóż tego wielkiego producenta m.in. pszenicy do innych krajów. Problemem jest także...

Obserwuj nas na INSTAGRAMIE