Ogromny pożar kurnika w Baczynie

14.02.2023 r. po godzinie 11.20 do Stanowiska Kierowania KM PSP w Gorzowie Wlkp. wpłynęła informacja o pożarze kurnika w miejscowości Baczyna.

Ogromny pożar kurnika w Baczynie

Do działań natychmiast zostały zadysponowane zastępy z JRG PSP Nr 1 i Nr 2 oraz jednostki OSP z terenu Gminy Lubiszyn, Kłodawa, Bogdaniec oraz Witnica. Na miejscu stwierdzono pożar całkowity budynku inwentarskiego w fazie rozwiniętej.

W budynku nie było drobiu

Działania zastępów PSP i OSP polegały na podaniu prądów wody w natarciu na palący się kurnik, który w momencie powstania pożaru nie był zasiedlony drobiem, jak również w obronie na przyległą część mieszkalną. Powierzchnia pożaru wyniosła ponad 1400 m2. W wyniku zdarzenia spaleniu oraz zniszczeniu uległa część inwentarska budynku, natomiast udało się uratować część mieszkalną. Działaniami, w których w kulminacyjnym momencie akcji brało udział 18 zastępów PSP i OSP kierował Komendant Miejski PSP w Gorzowie Wlkp. st. bryg. Krystian Kosela.

Ogromny pożar stodoły. Gospodarz stracił wszystko!

Na miejsce zdarzenia dotarła ponadto grupa operacyjna KW PSP z dronem oraz Z-ca Lubuskiego Komendanta Wojewódzkiego ds. OSP bryg. Maciej Iwko.

Fot. materiały własne, Patryk Sós oraz gorzowianin.com
Komenda Miejska PSP w Gorzowie Wlkp.

 

Małgorzata Kulma
Małgorzata Kulmahttps://agronews.com.pl
Redaktor portalu agronews.com.pl. Email: m.kulma@agronews.com.pl

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Śmierć podczas prac polowych: Rębak wciągnął kobiecie rękę

05.04.2024 roku do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Sandomierzu wpłynęło zgłoszenie o wypadku podczas prac polowych. Rębak wciągnął kobiecie rękę. Do zdarzenia zostali zadysponowani...
13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
8,520SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics