Ogromny pożar na fermie drobiu

Wielki pożar na fermie drobiu w miejscowości Próchnowo. Ogień strawił około 30 m2 wyściółki ze słomy oraz uduszeniu przez istniejące duże zadymienie uległo około 100 szt. kurczaków.

Ogromny pożar na fermie drobiu Fot.: st. kpt. Maciej Zwierzykowski

25 sierpnia 2021 roku o godzinie 18:42 Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Chodzieży otrzymało informację poprzez Centrum Powiadamiania Ratunkowego, o pożarze kurnika na terenie fermy drobiu w miejscowości Próchnowo.

Zadysponowano do pożaru zastępy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej PSP z Chodzieży i Wągrowca, OSP Próchnowo, OSP KSRG Margonin oraz OSP KSRG Budzyń.

Zastana sytuacja na miejscu zdarzenia przez straż pożarną: z budynku kurnika wydobywa się gesty dym, pracownicy zakładu ewakuowali się przed przybyciem straży pożarnej – nikt nie został poszkodowany.

Działania straży pożarnej w pierwszej kolejności polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz wejściu do budynku inwentarskiego z kamerą termowizyjną, gdzie po zlokalizowaniu źródła ognia podano jeden prąd wody w natarciu na palącą się ściółkę oraz drewniane wygrodzenie kurczaków. Dalsze działania polegały na dogaszeniu ściółki oraz oddymieniu budynku. W wyniku pożaru spaleniu uległo około 30 m2 wyściółki ze słomy oraz uduszeniu przez istniejące duże zadymienie uległo około 100 szt. kurczaków.

W działaniach trwających dwie i pół godziny brało udział 11 zastępów straży pożarnej w sile 31 strażaków, Policja oraz pogotowie energetyczne.

Opracowanie: mł. bryg. Leszek Naranowicz
Zdjęcia: st. kpt. Maciej Zwierzykowski

Agata Molenda
Agata Molendahttps://agronews.com.pl
Redaktor portalu agronews.com.pl. Email: a.molenda@agronews.com.pl

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Kolejne ognisko ASF w Wielkopolsce!

Główny Lekarz Weterynarii informuje o stwierdzeniu 23 w 2024 r. ogniska afrykańskiego pomoru świń (ASF) u świń w Polsce, na podstawie wyników badań laboratoryjnych...
13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
8,520SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics