Ogromny pożar w gospodarstwie. Zwierzęta zginęły w ogniu

27 stycznia 2024 r. o godzinie 23.55 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Gnieźnie wpłynęła informacja dotycząca pożaru budynku inwentarskiego w miejscowości Pakszyn gm. Czerniejewo.

Ogromny pożar w gospodarstwie. Zwierzęta zginęły w ogniu

Na miejsce zdarzenia zadysponowano trzy zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Gnieźnie, dwa zastępy z OSP Czerniejewo oraz jeden zastęp z OSP Żydowo. Po przybyciu na miejsce zdarzenia pierwszego zastępu zastano palący się budynek inwentarski, ogień wydostawał się przez przepalone fragmenty dachu. Na dolnej kondygnacji budynek przystosowany był do hodowli bydła i trzody chlewnej natomiast na poddaszu składowana była słoma i siano. Przed przyjazdem straży pożarnej właściciel podjął próbę ewakuacji zwierząt z budynku – ewakuowano jednego byka.

Ogromny pożar w gospodarstwie. Zwierzęta zginęły w ogniu

  

W pierwszej części akcji działania Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu dwóch prądów wody w natarciu na palące się poddasze budynku. Niestety zwierzęta, które znajdowały się na dolnej kondygnacji padły w wyniku zatrucia gazami pożarowymi. Po stłumieniu ognia przystąpiono do sukcesywnego wyrzucania zalegającej na poddaszu słomy oraz siana. Strażacy pracowali w aparatach ochrony dróg oddechowych. Na potrzeby działań ratowniczo-gaśniczych stworzono punkt wymiany butli powietrznych. Dokładne okoliczności zdarzenia ustala Policja.

Źródło i fot.: PSP Gniezno

Agata Molenda
Agata Molendahttps://agronews.com.pl
Redaktor portalu agronews.com.pl. Email: a.molenda@agronews.com.pl

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Płatności w ramach ekoschematów obszarowych

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (ARiMR) na 5 marca 2024 r. zaplanowała realizację przyznanych rolnikom płatności w ramach ekoschematów obszarowych w kampanii 2023 r. Agencja...
13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
8,520SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics