Ogromny pożar w gospodarstwie. Zwierzęta zginęły w ogniu

27 stycznia 2024 r. o godzinie 23.55 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Gnieźnie wpłynęła informacja dotycząca pożaru budynku inwentarskiego w miejscowości Pakszyn gm. Czerniejewo.

Ogromny pożar w gospodarstwie. Zwierzęta zginęły w ogniu

Na miejsce zdarzenia zadysponowano trzy zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Gnieźnie, dwa zastępy z OSP Czerniejewo oraz jeden zastęp z OSP Żydowo. Po przybyciu na miejsce zdarzenia pierwszego zastępu zastano palący się budynek inwentarski, ogień wydostawał się przez przepalone fragmenty dachu. Na dolnej kondygnacji budynek przystosowany był do hodowli bydła i trzody chlewnej natomiast na poddaszu składowana była słoma i siano. Przed przyjazdem straży pożarnej właściciel podjął próbę ewakuacji zwierząt z budynku – ewakuowano jednego byka.

Ogromny pożar w gospodarstwie. Zwierzęta zginęły w ogniu

  

W pierwszej części akcji działania Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu dwóch prądów wody w natarciu na palące się poddasze budynku. Niestety zwierzęta, które znajdowały się na dolnej kondygnacji padły w wyniku zatrucia gazami pożarowymi. Po stłumieniu ognia przystąpiono do sukcesywnego wyrzucania zalegającej na poddaszu słomy oraz siana. Strażacy pracowali w aparatach ochrony dróg oddechowych. Na potrzeby działań ratowniczo-gaśniczych stworzono punkt wymiany butli powietrznych. Dokładne okoliczności zdarzenia ustala Policja.

Źródło i fot.: PSP Gniezno

Agata Molenda
Agata Molendahttps://agronews.com.pl
Redaktor portalu agronews.com.pl. Email: a.molenda@agronews.com.pl

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Dofinansowanie do wykorzystania biometanu. Kto skorzysta?

Do 25 lipca 2024 r. trwają konsultacje projektu programu priorytetowego „Poprawa bezpieczeństwa energetycznego poprzez wykorzystanie biometanu”. Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej planuje...
13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
8,520SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics