Spadki na rynku zbóż są kontynuowane. Kukurydza wraca na swoje wieloletnie minima

W poniedziałek tendencja spadkowa za oceanem i w Paryżu była kontynuowana. W konsekwencji amerykańska soja (też olej sojowy) oraz kukurydza wróciły już na swoje wieloletnie minima, a pszenica SRW spadła poniżej 6,0 usd/buszel.

Unijne zboża na nowych długookresowych minimach

W Paryżu straciły na wartości obydwa zboża, ustanawiając nowe długookresowe minima terminu marcowego. W przypadku pszenicy, ożywienie popytu odnotowane w połowie stycznia szybko osłabło, a konkurencja w regionie Morza Czarnego w dalszym ciągu wywiera duży wpływ na tendencję międzynarodową. Do spadku cen przyczyniają się także perspektywy zbliżonej do rekordu produkcji rosyjskiej w 2024 roku.

Rzepak tanieje naśladując soję i canolę

Notowania lutowego rzepaku (kończy obrót w środę) spadły poniżej 425 eur/t w ślad za soją, canolą i korektą spadkową na rynku ropy. Majowy kontrakt na rzepak wyceniony był na 426 eur/t, a dostawy w sierpniu na 419,5 eur/t.

Perspektywa bardzo dobrych zbiorów soi w Argentynie w tym roku w dalszym ciągu wywiera presję spadkową, pomimo niepokojącego wzrostu temperatur obserwowanego obecnie w tym kraju.

Wykresy notowań kontraktów w Paryżu:

Andrzej Bąk

Źródło cen: www.barchart,com

Agata Molenda
Agata Molendahttps://agronews.com.pl
Redaktor portalu agronews.com.pl. Email: a.molenda@agronews.com.pl

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Rolnictwo regeneratywne

Rolnictwo regeneratywne to podejście do rolnictwa, które koncentruje się na regeneracji i wzmocnieniu zdrowia ekosystemu rolniczego, w tym gleby, wody, roślin, zwierząt i ludzi....
13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
8,520SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics