Olbrzymi pożar gospodarstwa w Staniewie. 300 królików padło!

W piątek 15 marca 2024 roku Jednostki Ochrony Przeciwpożarowej interweniowały w miejscowości Staniew (gmina Koźmin Wielkopolski), gdzie doszło do pożaru poddasza w budynku gospodarczym. W budynku na parterze hodowane były króliki – wszystkie padły. Właściciel szacuje straty na 250 tysięcy złotych.

Olbrzymi pożar gospodarstwa w Staniewie. 300 królików padło!

Zgłoszenie o pożarze budynku gospodarczego do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Krotoszynie wpłynęło o godzinie 12:44.

Do zdarzenia skierowane zostały trzy zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Krotoszynie oraz po jednym zastępie z jednostek OSP Koźmin Wlkp., OSP Wałków, OSP Borzęciczki i OSP Czarny Sad. Na miejsce udała się również Grupa Operacyjna komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie.

Po dotarciu na miejsce zdarzenia zastępów straży pożarnej kierujący działaniem ratowniczym ustalił, że pali się poddasze, na którym znajdowała się słoma, ogień przepalił poszycie dachu. W budynku na parterze znajdowały się króliki.

Wielkopolska: 300 sztuk królików padło

Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, następnie strażacy przystąpili do podawania prądów gaśniczych w natarciu na palący się obiekt. Po stłumieniu pożaru nadpalone elementy konstrukcji dachu, które stwarzały zagrożenie usunięto na zewnątrz. Zwierzęta będące w klatkach znajdowały się poniżej miejsca pożaru i pozostały wewnątrz ze względu na niewielkie zadymienie. Mimo, że do zwierząt nie dotarły płomienie, 300 sztuk królików padło.

Działania związane z usuwaniem poszycia dachowego i nadpalonych elementów konstrukcyjnych realizowane było przy pomocy sprzętu mechanicznego dostarczonego przez właściciela (ładowarki teleskopowej) i podnośnika hydraulicznego z JRG Krotoszyn. W dalszej fazie działań z poddasza usuwana była na zewnątrz nadpalona słoma, którą dogaszano wodą. Działania związane z usuwaniem i porządkowanie terenu wspierała lokalna społeczność.  Po całkowitej likwidacji zagrożenia działania straży pożarnej zakończono i zastępy wróciły do miejsca stacjonowania. Działania straży pożarnej trwały 7 godzin i 14 minut.

Opracował: st. kpt. Tomasz Patryas
Zdjęcia: OSP Koźmin Wlkp., OSP Czarny Sad

Agata Molenda
Agata Molendahttps://agronews.com.pl
Redaktor portalu agronews.com.pl. Email: a.molenda@agronews.com.pl

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

W ciągu 5–10 lat spodziewane duże wzrosty sprzedaży żywności ekologicznej

Już blisko 80 proc. polskich konsumentów deklaruje kupowanie żywności ekologicznej – wynika z badania przeprowadzonego dla Polskiej Izby Żywności Ekologicznej przez Stowarzyszenie Delta Partner. Ten odsetek sukcesywnie...
13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
8,520SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics