Olbrzymi pożar kurnika. Ogień pochłonął 20 tysięcy kurczaków

18 marca doszło do ogromnego pożaru na fermie drobiu w miejscowości Glinica w województwie Śląskim. W pożarze spłonęło 20 tysięcy kurczaków.

Pożar kurnika. Spłonęło 20 tysięcy kurczaków

Jako pierwsi informację o pożarze kurnika w miejscowości Glinica otrzymali strażacy z SKKP PSP w Lublińcu. Na miejscu okazało się, że ogniem pochłonięty był jeden z 15 zasiedlonych kurników. Znajdowało się w nim 20 tysięcy kurczaków. Po dojeździe na miejsce zastano budynek w wymiarach 100×12 metrów konstrukcji drewnianej, dach pokryty blachodachówką w całości objęty był pożarem.

Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu prądów wody w natarciu na płonący budynek a następnie przelaniu pogorzeliska.

Pożar kurnika: Z ogniem walczyło 12 zastępów straży pożarnej

W kulminacyjnym momencie na miejscu działało 12 zastępów straży pożarnej, a także Grupy Operacyjne KP PSP Lubliniec oraz Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Katowicach.

fot: sekc. Łukasz Wołosz
Źródło: FB KP PSP w Lublińcu

Agata Molenda
Agata Molendahttps://agronews.com.pl
Redaktor portalu agronews.com.pl. Email: a.molenda@agronews.com.pl

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Rynek mleka: Opłacalność balansuje na krawędzi

Ceny skupu mleka są mocno zróżnicowane w zależności od odbiorcy oraz konkretnego cennika. Średnia cena waha się w okolicach 2,05 zł za litr mleka surowego. Zdaniem...
13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
8,520SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics