[VIDEO] Olbrzymi pożar w stadninie – potrzebna pomoc dla koni

W Stadninie Koni w Wierzawicach (powiat leżajski)wybuchł olbrzymi pożar. Spłonęło 2/3 budynku, zapasy dla koni oraz sprzęt.

Jak podaje portal korso24.pl W niedzielę, 2 sierpnia około godz. 3:30 wybuchł pożar ujeżdżalni w Stadninie Koni w Wierzawicach (powiat leżajski).

 

Ogień strawił cały, roczny zapas siana dla blisko 50 koni – zbiory z 32 ha. Całkowitemu spaleniu uległ profesjonalny sprzęt rolniczy m.in. ciągnik rolniczy z ładowaczem czołowym TUR, laweta niskopodwoziowa. W większości spłonęła również duża kryta ujeżdżalnia, bez której stadnina nie może funkcjonować. Stadnina była ubezpieczona, jednak rekompensata nie pozwoli pokryć większości szkód wyrządzonych przez pożar.

Z pożarem walczyło aż osiem zastępów strażaków z całego powiatu leżajskiego, w tym strażacy-ochotnicy.

Najważniejszą potrzebą jest zabezpieczenie siana, niezbędnego do wyżywienia koni. Konieczny jest również zakup nowego ciągnika rolniczego, a także odbudowanie krytej ujeżdżalni w jak najkrótszym czasie.

Ośrodek Jeździecki EQUISTRO w Wierzawicach to nie tylko dom dla 50 koni, ale również miejsce bliskie wielu ludziom korzystającym z rekreacji, czy hipoterapii. Przez lata odbywały się tutaj Międzynarodowe Zawody Jeździeckie, a także Międzynarodowe Mistrzostwa Kawalerii. To także tutaj Oddział Kawalerii Ochotniczej w barwach 20. Pułku Ułanów im. Króla Jana III Sobieskiego pielęgnuje tradycje kawaleryjskie.

Stadnina wychodzi z inicjatywą i prosi życzliwych ludzi o wsparcie dla koni.

Jeżeli możecie pomóżcie: https://zrzutka.pl/vms7dk

Oprac. na podstawie: zrzutka.pl i www.korso24.pl

 

 

 

Advertisement
Advertisement

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

nine − seven =

Advertisement
Advertisement
11,159FaniLubię
4,567ObserwującyObserwuj
4,105ObserwującyObserwuj
6,120SubskrybującySubskrybuj

Uwaga! Ciąg dalszy niebezpiecznych burz i upałów!

IMGW-PIB wydał ostrzeżenie dotyczące nadchodzących groźnych burz i upałów. Kulminacja niebezpiecznej pogody spodziewana jest na wieczór. Ulewny deszcz, grad i silny wiatr, w porywach...

Obserwuj nas na INSTAGRAMIE