Ostatni dzwonek dla spóźnialskich. ARiMR przyjmuje wnioski o dopłaty tylko do poniedziałku

Tylko kilka dni zostało spóźnialskim na złożenie wniosku o dopłaty bezpośrednie. Podstawowy termin upłynął 31 maja. Ci rolnicy, którzy nie zdążyli wtedy złożyć dokumentów, mają na to czas do 26 czerwca. Ale za opóźnienie dostaną mniej pieniędzy. 

 

\"rolnik,


Wniosek o przyznanie płatności bezpośrednich za 2017 r. wraz z wymaganymi załącznikami, w tym wypełnionym materiałem graficznym, można było składać terminie "podstawowym", tj. od 15 marca do 31 maja br. Kto nie zdążył zrobić tego w tym terminie, może to zrobić jeszcze w ciągu kolejnych 25 dni, czyli do 25 czerwca. Ponieważ ten dzień wypada w niedzielę, dlatego ostateczny termin na złożenia wniosków upływa w poniedziałek 26 czerwca.

Mniej pieniędzy dla spóźnialskich

Rolnicy, którzy złożyli lub złożą swoje wnioski po 31 maja, ale nie później niż do 26 czerwca, otrzymają należne im płatności pomniejszone o 1 proc. za każdy roboczy dzień opóźnienia.

Wniosek o przyznanie płatności na rok 2017 rozpatrywany jest jedynie w zakresie, w jakim został on prawidłowo wypełniony i złożony w terminie do 26 czerwca 2017 r. oraz na podstawie dołączonych do niego prawidłowych dokumentów.

Braki stwierdzone w złożonych wnioskach, załącznikach czy materiale graficznym, które zostaną uzupełnione po 26 czerwca 2017 r., nie będą uwzględniane w prowadzonym postępowaniu administracyjnym w sprawie przyznania płatności.

Brakuje kilku tysięcy wniosków

Do 22 czerwca do godz. 8.30 zarejestrowano w ARiMR 1,3382 mln wniosków. To 99,04 proc. wszystkich wniosków złożonych przed rokiem.

Dłuższy termin składania wniosków

Decyzję o wydłużeniu o ponad dwa tygodnie terminu składania wniosków o przyznanie płatności bezpośrednich, obszarowych (płatności rolno-środowiskowo-klimatycznych, ekologicznych, ONW, zalesieniowych oraz rolnośrodowiskowych) podjął minister rolnictwa i rozwoju wsi Krzysztof Jurgiel na wniosek rolników oraz organizacji i instytucji działających na rzecz rolników.

Redakcja AgroNews, fot. flickr.com

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Jak właściwie nawozić trwałe użytki zielone? Terminy i porady dla rolników

Nawożenie trwałych użytków zielonych (TUZ) jest kluczowym elementem ich efektywnego zarządzania. Właściwy dobór terminów stosowania nawozów wpływa na plonowanie, jakość paszy oraz kondycję ekosystemu....
13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
8,520SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics