Advertisement

Oświadczenia o polsko-koreańskiej współpracy energetycznej podpisane!

Wiceminister klimatu i środowiska Adam Guibourgé-Czetwertyński i Pełnomocnik Rządu ds. Strategicznej Infrastruktury Energetycznej Piotr Naimski wzięli udział w spotkaniu z Ministrem Handlu, Przemysłu i Energii Republiki Korei Moon, Sung Wook. Spotkanie, które odbyło się w 5 listopada 2021 r. Warszawie, było okazją do podpisania wspólnego oświadczenia w sprawie współpracy energetycznej pomiędzy Ministerstwem Klimatu i Środowiska RP oraz Ministerstwem Handlu, Przemysłu i Energii Republiki Korei.

Oświadczenia o polsko-koreańskiej współpracy energetycznej podpisane!
Oświadczenia o polsko-koreańskiej współpracy energetycznej podpisane!

Zarówno strona polska, jak i południowokoreańska dostrzegają potrzebę transformacji systemów energetycznych w kierunku ograniczenia emisji gazów cieplarnianych, a także możliwości współpracy w istotnych obszarach, w tym: energii jądrowej, wodoru, CCS/CCU i baterii do aut elektrycznych. Realizując polityki energetyczne z uwzględnieniem powyższych aspektów, przedstawiciele obydwu krajów podkreślili konieczność wzmocnienia wszechstronnej współpracy w zakresie badań i rozwoju, jak i wymiany doświadczeń i kadr.

W trakcie spotkania podpisane zostało oświadczenie w sprawie współpracy energetycznej pomiędzy Ministerstwem Klimatu i Środowiska RP oraz Ministerstwem Handlu, Przemysłu i Energii Republiki Korei.

Transformacja energetyczna, zgodna z wymogami polityki UE, jest największym wyzwaniem, ale i szansą na rozwój gospodarczy Polski. W procesie tym Korea jest ważnym partnerem Polski – powiedział podczas spotkania wiceminister Adam Guibourgé-Czetwertyński.

Źródło: Ministerstwo Klimatu

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

dwanaście − osiem =

11,152FaniLubię
4,484ObserwującyObserwuj
3,895ObserwującyObserwuj
7,660SubskrybującySubskrybuj

Finansowanie rolnictwa zagrożone!

6 grudnia prezydent Andrzej Duda podpisał zmianę ustawy - Kodeks postępowania cywilnego dotyczącą między innymi możliwości windykacji rolników. Według ekonomistów, wprowadzona nowela spowoduje ograniczenia...

Obserwuj nas na INSTAGRAMIE