Oświadczenia o polsko-koreańskiej współpracy energetycznej podpisane!

Wiceminister klimatu i środowiska Adam Guibourgé-Czetwertyński i Pełnomocnik Rządu ds. Strategicznej Infrastruktury Energetycznej Piotr Naimski wzięli udział w spotkaniu z Ministrem Handlu, Przemysłu i Energii Republiki Korei Moon, Sung Wook. Spotkanie, które odbyło się w 5 listopada 2021 r. Warszawie, było okazją do podpisania wspólnego oświadczenia w sprawie współpracy energetycznej pomiędzy Ministerstwem Klimatu i Środowiska RP oraz Ministerstwem Handlu, Przemysłu i Energii Republiki Korei.

Oświadczenia o polsko-koreańskiej współpracy energetycznej podpisane!
Oświadczenia o polsko-koreańskiej współpracy energetycznej podpisane!

Zarówno strona polska, jak i południowokoreańska dostrzegają potrzebę transformacji systemów energetycznych w kierunku ograniczenia emisji gazów cieplarnianych, a także możliwości współpracy w istotnych obszarach, w tym: energii jądrowej, wodoru, CCS/CCU i baterii do aut elektrycznych. Realizując polityki energetyczne z uwzględnieniem powyższych aspektów, przedstawiciele obydwu krajów podkreślili konieczność wzmocnienia wszechstronnej współpracy w zakresie badań i rozwoju, jak i wymiany doświadczeń i kadr.

W trakcie spotkania podpisane zostało oświadczenie w sprawie współpracy energetycznej pomiędzy Ministerstwem Klimatu i Środowiska RP oraz Ministerstwem Handlu, Przemysłu i Energii Republiki Korei.

Transformacja energetyczna, zgodna z wymogami polityki UE, jest największym wyzwaniem, ale i szansą na rozwój gospodarczy Polski. W procesie tym Korea jest ważnym partnerem Polski – powiedział podczas spotkania wiceminister Adam Guibourgé-Czetwertyński.

Źródło: Ministerstwo Klimatu

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

0FaniLubię
0ObserwującyObserwuj
3,941ObserwującyObserwuj
7,180SubskrybującySubskrybuj

Kowalczyk: Zmiana zasad ustalania waloryzacji emerytur rolniczych jeszcze w tym roku

Zmiana zasad ustalania waloryzacji rolniczych świadczeń emerytalno-rentowych jest możliwa jeszcze w tym roku - poinformował resort rolnictwa. Zarząd Krajowej Rady Izb Rolniczych zwrócił się do...

Obserwuj nas na INSTAGRAMIE