Oszczerstwa pod adresem polskiej żywności nieuzasadnione!

Polska żywność smakuje lepiej niż czeska!
Jak podała Polska Agencja Prasowa wczoraj zostały opublikowane wyniki ankiety na temat żywności polskiej i czeskiej. Badania przeprowadził jeden z portali internetowych w Czechach.

Z przedstawionych danych wynika, że ponad 10 tysięcy z ponad 12 tysięcy respondentów stwierdziło, iż polskie produkty żywnościowe lepiej smakują i na talerzu wyglądają lepiej niż czeskie.

Nie jest to zaskoczeniem, bowiem pomimo negatywnej kampanii o polskiej żywności prowadzonej ostatnio w czeskich mediach, dane handlu zagranicznego produktami rolno-spożywczymi świadczą o wyraźnym wzroście naszego eksportu na ten rynek w roku ubiegłym.

 

\"Oszczerstwa

 

 

Te wyniki pokazują też, że najlepszym weryfikatorem produktów żywnościowych są konsumenci, którzy wybierają produkty dobre jakościowo i smaczne, a taka jest właśnie nasza żywność.

Czytaj także:
Nowe, inteligentniejsze przepisy chronią polską żywność

Jest szansa na zwiększenie konsumpcji w Polsce
Organy ścigania będą chroniły polską żywność

W ostatnich tygodniach, w ramach polskiego przewodnictwa w Grupie Wyszehradzkiej, ministerstwo rolnictwa i rozwoju wsi zorganizowało kilka wydarzeń promujących polskie produkty. Były to: Wyszehradzka Rodzinna Wycieczka Rowerowa w Pradze oraz rodzinny piknik zorganizowany w ogrodach polskiej ambasady w czeskiej stolicy, a także „Dzień Kuchni Polskiej” w Bratysławie.


Wcześniej ministrowie rolnictwa krajów Grupy Wyszehradzkiej spotkali się w Krakowie. Natomiast 17-18 maja odbył się 1. Wyszehradzki Rajd Kolarski, z finałem na Rynku Głównym i ceremonią dekoracji uczestników rajdu na krakowskich Błoniach oraz wręczeniem przez ministra Stanisława Kalembę zwycięzcom rajdu, upominków w postaci koszy z najlepszymi polskimi specjałami.

Redakcja AgroNews, fot. sxc.hu
Źródło: Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi,
 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here