Oszust podszywający się pod ARiMR zatrzymany

Policjanci z Bydgoszczy zatrzymali 29-latka podejrzanego o podszywanie się pod ARiMR

29 – latek mógł wysyłać do rolników nawet kilkanaście tysięcy listów z logo łudząco przypominającym logotyp Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Listy zaczynały się od słów "Jeśli chcesz żyć lepiej…". – Zatrzymania mężczyzny dokonano na zlecenie rzeszowskiej policji – informuje Monika Chlebicz, rzecznik prasowa KWP w Bydgoszczy.

 

\"Oszust

 

Funkcjonariusze zatrzymali 29 – latka wczoraj, późnym popołudniem. – To osoba wielokrotnie notowana -zaznacza z kolei Paweł Międlar, rzecznik prasowy Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego Policji.

Czytaj: ARiMR ostrzega przed oszustami!

-Tego człowieka wiążemy z prowadzoną przez nas sprawą, ale na razie dla dobra śledztwa nie mogę zdradzać szczegółów. W tej chwili gromadzimy i zabezpieczamy dowody. Jutro zostaną one przedstawione prokuratorowi – dowiadujemy się.

Korespondencja trafiła m.in. do gospodarstw w powiecie żnińskim. Rolnicy mieli zapłacić 246 złotych. Zdaniem autora listu miała to być "najkrótsza droga do otrzymania dotacji bezpośredniej".

Lidia Cieślewicz, szefowa żnińskiego oddziału ARiMR już dwa dni temu na naszych łamach apelowała: – Agencja nie ma z tym pismem od nieznanego nadawcy nic wspólnego.

Redakcja AgroNews, fot. sxc.hu
Źródło: Pomorska.pl
 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here