Pasza “eko” nie zawsze jest ekologiczna. IJHARS ostrzega

Inspekcja Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych ostrzega, że nie wszyscy producenci pasz zawierających w nazwie swojej firmy termin „bio” lub „eko” wytwarzają produkty rolnictwa ekologiczne. Przy zakupie należy dokładnie dokładnie zapoznać się z informacjami zamieszczonymi na etykiecie produktu.

rolnik, rolnictwo, pasze, pasze ekologiczne, Inspekcja Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych

– Przy zakupie pasz jak i innych surowców należy zwracać szczególną uwagę na to czy są to produkty ekologiczne lub czy mogą być stosowane w rolnictwie ekologicznym – wyjaśnia IJHARS.

Okazuje się, że nie wszyscy producenci pasz zawierających w nazwie swojej firmy termin „bio” lub „eko” wytwarzają produkty rolnictwa ekologicznego.

– Bardzo często takie pasze (lub surowce) oznakowane są również informacją, że nie jest to produkt ekologiczny w rozumieniu rozporządzenia (WE) 834/2007 lub, że nie jest przeznaczony do stosowania w rolnictwie ekologicznym – informuje IJHARS.

Inspekcja zachęca, by producenci ekologiczni chcący uniknąć ryzyka zastosowania paszy czy surowca niepochodzącego z produkcji ekologicznej, dokładnie zapoznawali się z informacjami zamieszczonymi na etykietach produktów.

– W razie wątpliwości zwrócić się z prośbą o pomoc do jednostki certyfikującej lub IJHARS – przypomina Inspekcja.

oprac. Kamila Szałaj, na podst. IJHARS

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here