Pfeifer & Langen Polska S.A. podnosi ceny skupu buraków

Pfeifer & Langen Polska jest w stałym dialogu z plantatorami, na bieżąco analizuje dynamikę zmian na rynkach rolnych i aktualizuje warunki współpracy z producentami buraków.

Pfeifer & Langen Polska S.A. podnosi ceny skupu buraków
Pfeifer & Langen Polska S.A. podnosi ceny skupu buraków

Pfeifer & Langen Polska jako jedyny w Polsce producent cukru głośno opowiedział się przeciwko pomysłowi likwidacji dopłat do uprawy buraków. Biorąc pod uwagę rosnące koszty nawozów, paliwa oraz innych środków produkcji, zarząd firmy w uzgodnieniu ze Związkami Plantatorów zdecydował, że podniesie ceny skupu buraków w roku 2022, a także w roku 2023.

Ceny buraków na sezon 2022:

Cena buraków kontraktowanych o standardowej jakości określonej w umowach dostawy wynosić będzie nie mniej niż 38 euro za tonę plus VAT przy czym cena ta może zostać zwiększona w zależności od przyszłej sytuacji na rynkach rolnych i w zależności od poziomu uzyskanych cen sprzedaży cukru. Buraki dostarczone powyżej ilości określonych w umowach będą kupowane w cenie nie niższej niż 34 euro za tonę plus VAT. Odpowiednio do zmiany cen buraków podwyższone zostały tzw. premie za dostawy wczesne i późne.

Ceny buraków na sezon 2023:

Cena buraków kontraktowanych o standardowej jakości określonej w umowach dostawy wynosić będzie nie mniej niż 40 euro za tonę plus VAT. Pozostałe warunki umowy na dostawę buraków w sezonie 2023 będą takie same jak aktualnie ustalone na sezon 2022.

Źródło: Pfeifer & Langen Polska

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

220 tys. paczek nielegalnych papierosów pod chipsami

Przemyt prawie 220 tys. paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy udaremniła lubuska Krajowa Administracja Skarbowa (KAS). Nielegalne papierosy miały trafić do Wielkiej Brytanii. Papierosy...
12,518FaniLubię
4,343ObserwującyObserwuj
3,939ObserwującyObserwuj
4,180SubskrybującySubskrybuj

Obserwuj nas na INSTAGRAMIE