Pierwsza Stacja Hodowli Roślin BASF w Polsce otwarta

BASF otworzył pierwszą stację hodowli roślin w Polsce. Będą tam powstawać odmiany mieszańcowe rzepaku ozimego, a w przyszłości – pszenica hybrydowa.

Wczoraj w Psarskim (woj. wielkopolskie) BASF otworzył pierwszą w Polsce Stację Hodowli Roślin. Jest ona częścią europejskiego programu hodowli rzepaku. Podobne placówki działają już w Belgii i Niemczech.

Stacja Hodowli Roślin w Psarskim zajmuje się hodowlą odmian mieszańcowych rzepaku ozimego z przeznaczeniem na Polskę i Europę Wschodnią.

Do głównych zadań stacji należeć będzie m. in.hodowla odmian mieszańcowych rzepaku ozimego w oparciu o system CMS ogura z przeznaczeniem na Polskę
i Europę Wschodnią, ocena linii hodowlanych pod kątem ich przydatności dla tworzenia plennych mieszańców, prowadzenie doświadczeń polowych oraz ocena wartości gospodarczej odmian kandydatów do badań rejestracyjnych oraz współpraca z COBORU w procesie badań rejestracyjnych.

W przyszłości stacja będzie prowadzić badania w zakresie hybrydowych odmian pszenicy, w które następnie mogliby zaopatrywać się klienci zachodniej Polski oraz krajów Europy Wschodniej.

Redakcja AgroNews, fot. Kamila Szałaj

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here