Pierwszy mechaniczny siewnik od HORSCH

HORSCH wprowadza do sprzedaży swój pierwszy mechaniczny siewnik Versa 3 KR o szerokości 3 m, nabudowany na bronę aktywną HORSCH Kredo.

Pierwszy mechaniczny siewnik od HORSCH
Pierwszy mechaniczny siewnik od HORSCH Fot.: Horsch

Versa bazuje na bronie wirnikowej Kredo o szerokości 3 m

Sposób wysiewu można nazwać absolutnie innowacyjnym. W przypadku siewnika Versa 3 KR, rodzaj mechanicznego układu wysiewającego zasilanego elektrycznie został całkowicie przemyślany od podstaw. Każdy dozownik połączono indywidualnie  z wałem pośrednim za pomocą kół zębatych. Oznacza to, że ścieżki technologiczne można zmieniać indywidualnie i bez narzędzi, a także generować różne rozstawy rzędów, np. od 12,5 poprzez 15 i 30 cm do nawet 45 cm. W zależności od nasion, samo dozowanie wysiewanych nasion można łatwo regulować za pomocą zasuwy między kołem komorowym a kołem krzywkowym. Koła dozujące można również zdejmować pojedynczo i bez narzędzi w celu dopasowania do wysiewanej rośliny lub do sprawdzania.

Versa bazuje na bronie wirnikowej Kredo o szerokości 3 m, znanej z napędzanego pneumatycznie Express 3 KR. Posiada 10 wirników na 3 m szerokości roboczej i zaprojektowano ją z myślą o maksymalnej stabilności nawet na kamienistych glebach. Może być wyposażona w szybko wymienialne zęby na zaczepie lub uchwycie. Dostępne są zęby z powłoką z węglika spiekanego, zapewniającą im maksymalną żywotność. Wał pierścieniowy trapezowy tworzy perfekcyjną bruzdę siewną nawet w trudnych i wilgotnych warunkach.

Nowością jest stalowy zbiornik o pojemności 900 litrów, można go powiększyć opcjonalną przystawką, nawet do 1500 l.

Zwrot akcyzy za paliwo do produkcji rolnej

Nowością są redlice DuoDisc

Nowością są również redlice DuoDisc, których konstrukcja opiera się na sprawdzonych elementach redlic TurboDisc. DuoDisc połączono z ramą siewnika Versa za pomocą sprężyn płaskownikowych i są zoptymalizowano pod kątem wagi, szczególnie dla tego typu maszyn.

Cała obsługa i ustawianie maszyny umieszczono z lewej strony siewnika. Głębokość siewu i nacisk redlic (opcjonalnie hydrauliczny) ustawia się za pomocą klucza uniwersalnego. Proces kalibracji jest bardzo łatwy dzięki napędowi elektrycznemu i można go również przeprowadzić za pomocą bezpłatnej aplikacji HORSCH MobileControl. Korytko kalibracyjne wyciąga się w lewo.

Versa jest już dostępna w sprzedaży, a pierwsze dostawy na polski rynek planuje się na przełomie sierpnia i września 2021 roku.

Źródło i fot.: HORSCH

Agata Molenda
Agata Molendahttps://agronews.com.pl
Redaktor portalu agronews.com.pl. Email: a.molenda@agronews.com.pl

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

W ciągu 5–10 lat spodziewane duże wzrosty sprzedaży żywności ekologicznej

Już blisko 80 proc. polskich konsumentów deklaruje kupowanie żywności ekologicznej – wynika z badania przeprowadzonego dla Polskiej Izby Żywności Ekologicznej przez Stowarzyszenie Delta Partner. Ten odsetek sukcesywnie...
13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
8,520SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics