Pijak ukradł ciągnik, bo musiał jechać po alkohol

Policjanci z Głogówka zatrzymali obywatela Mołdawii. 42-latek kierował ciągnikiem mając prawie 3 promile alkoholu. Jak się okazało mężczyzna „pożyczył” pojazd bez wiedzy właściciela i pojechał nim po alkohol. Odpowie teraz za jazdę w stanie nietrzeźwości oraz krótkotrwałe użycie pojazdu. Za takie czyny grozi mu do 5 lat więzienia oraz wysoka kara grzywny.

ciągnik, policja

Pijany Mołdawianin ukradł ciągnik, bo musiał jechać po alkohol

Do tego zdarzenia doszło 11 lutego, tuż przed godziną 22:00 na terenie gminy Głogówek. Wtedy to oficer dyżurny otrzymał zgłoszenie o kradzieży ciągnika rolniczego. Informację  natychmiast przekazał policyjnym patrolom. W momencie kiedy jeden z patroli wyjaśniał okoliczności kradzieży z pokrzywdzonym, drugi namierzył i zatrzymał skradziony ciągnik do kontroli.

Jak się okazało, za kierownicą traktora siedział 42-letni obywatel Mołdawii. Mężczyzna jechał bez włączonych świateł. Szybko też wyszło na jaw, że nie miał prawa jazdy, a w organizmie prawie 3 promile alkoholu. 42-latek tłumaczył policjantom, że tylko “pożyczył” traktor, bo zabrakło mu alkoholu i musiał jakoś dostać się do sklepu – wyjaśnia policja.

Mężczyzna odpowie teraz za jazdę w stanie nietrzeźwości oraz krótkotrwałe użycie pojazdu. Za takie czyny grozi mu do 5 lat więzienia oraz wysoka kara grzywny.

Redakcja AgroNews, fot. Policja Opolska

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here