Pijany traktorzysta uszkodził sieć gazową i uciekł!

Uszkodzone ogrodzenie posesji, skrzynka gazowa i elektryczna, wyciek gazu i ewakuacja mieszkańców, to skutki skrajnie nieodpowiedzialnej jazdy „na podwójnym gazie” 37-letniego traktorzysty. Badanie wykazało u niego blisko 3,1 promila alkoholu w organizmie. To kolejny przypadek, który pokazuje jak dużym zagrożeniem są nietrzeźwi kierujący.

Pijany traktorzysta uszkodził sieć gazową i uciekł!

15 listopada br.przed godziną 20.00 oficer dyżurny kościańskiej komendy otrzymał zgłoszenie o kolizji drogowej, do której miało dojść w Kościanie na ul. Wichrowej. Ze zgłoszenia wynikało, że doszło również do rozszczelnienia instalacji gazowej. W związku z tym na miejsce zadysponowano także straż pożarną, pogotowie gazowe i energetyczne.

Przybyli na miejsce policjanci ustalili, że kierujący traktorem marki Case uszkodził ogrodzenie jednej z posesji, a także skrzynkę elektryczną i gazową, a następnie oddalił się z miejsca zdarzenia. Policjanci natychmiast udali się w poszukiwania za sprawcą, a pozostałe służby zajęły się zabezpieczeniem ulatniającego się gazu. Na szczęście zagrożenie udało się szybko opanować.

Finalnie sprawca sam zgłosił się policjantom patrolującym okolicę. Okazał się nim 37-letni mieszkaniec Kościana. Zapewne do zdarzenia by nie doszło, gdyby kierujący był trzeźwy. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie 3,09 promila alkoholu. Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie teraz przed sądem.

Policja przypomina, że nietrzeźwemu kierowcy oprócz kary pozbawienia wolności grozi wysoka kara finansowa oraz zakaz prowadzenia pojazdów.

Zgodnie z artykułem 178a Kodeksu karnego, prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, grozi:

– grzywna, kara ograniczenie wolności albo pozbawienia wolności do lat 3,

– zakaz prowadzenia pojazdów od 1 roku do 15 lat,

– kara pieniężna od 5000 zł do 60 000 zł (na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej).

Zaznaczyć należy, że odpowiedzialność ponosi również osoba, która dopuściła do prowadzenia pojazdu na drodze publicznej lub w strefie zamieszkania osobę znajdującą się w stanie po użyciu alkoholu, lub podobnie działającego środka (art. 96 § 1 pkt. 3 kodeksu wykroczeń). Na taką osobę sąd może również nałożyć karę grzywny.

Piłeś alkohol – NIE JEDŹ! Nawet niewielka ilość alkoholu sprawia, że nasza zdolność reakcji i umiejętności prowadzenia spada.

Źródło i fot.: KPP Kościan

Agata Molenda
Agata Molendahttps://agronews.com.pl
Redaktor portalu agronews.com.pl. Email: a.molenda@agronews.com.pl

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Nowości od BASF na nowy sezon

BASF Polska, dział Agricultural Solutions zaprosił 29 listopada 2023 r. przedstawicieli mediów rolniczych na konferencję prasową do Centrum Olimpijskiego – siedziby Polskiego Komitetu Olimpijskiego...
13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
8,520SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics