Nietrzeźwy i bez uprawnień kierował ciągnikiem. Co grozi rolnikowi?

Nietrzeźwy kierowca ciągnika spowodował kolizję drogową. Miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Wcześniej stracił już uprawnienia do kierowania i posiada dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Teraz za swoje postępowanie 42-latek odpowie przed sądem. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi do 3 lat pozbawienia wolności, a za złamanie zakazu sądowego do 5 lat.

Nietrzeźwy i bez uprawnień kierował ciągnikiem. Co grozi rolnikowi?

Traktorzysta miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie

12 listopada tuż przed 17:00 dyżurny wysokomazowieckiej komendy otrzymał zgłoszenie, że w jednej z miejscowości w gminie Nowe Piekuty nietrzeźwy kierowca ciągnika uszkodził barierę ochronną na przepuście drogowym. Gdy policjanci dojeżdżali na miejsce zobaczyli na poboczu ciągnik, a obok stojącego 42-latka. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Po sprawdzeniu w policyjnej bazie danych wyszło na jaw, że mieszkaniec powiatu ma dożywotni zakaz kierowania pojazdami również za jazdę po pijanemu.

Zgodnie z kodeksem karnym za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi do 3 lat pozbawienia wolności, a za złamanie sądowego zakazu grozi do 5 lat.

Źródło: KPP Wysokie Mazowieckie

Agata Molenda
Agata Molendahttps://agronews.com.pl
Redaktor portalu agronews.com.pl. Email: a.molenda@agronews.com.pl

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Zaświadczenia z KRUS. Jaka jest procedura i jakie wymagania?

Wydawanie zaświadczeń o podleganiu ubezpieczeniu społecznemu rolników, ubezpieczeniu zdrowotnemu, o niezaleganiu bądź stwierdzające zadłużenie z tytułu składek na ww. ubezpieczenie, a także o niefigurowaniu...
13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
8,520SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics