Pikloram po raz pierwszy solo. INNVIGO poszerza ofertę herbicydową

W nadchodzącym sezonie producenci rzepaku ozimego będą mogli skorzystać z dwóch nowych produktów w walce z chwastami. Innvigo poszerza swoją ofertę i wprowadza na rynek dwa herbicydy: ZORRO 300 SL i PIKAS 300 SL. Oparte są one o znaną substancję czynną – pikloram. Warto zauważyć, że substancja ta po raz pierwszy występuje solo.

\"\"

Pikloram to znana rolnikom substancja, która świetnie sprawdza się w walce z rocznymi i wieloletnimi chwastami dwuliściennymi, takimi jak: przytulia czepna, rumian polny, maruna bezwonna, rumianek pospolity, ostrożeń polny, chaber bławatek. 

– Do tej pory pikloram występował w herbicydach  wyłącznie w mieszaninach z innymi substancjami w z góry ustalonych proporcjach. Środki Zorro 300 SL oraz Pikas 300 SL są  pierwszymi na rynku zawierającymi  w swoim składzie pikloram jako jedyną substancję aktywną – wyjaśnia Mariusz Michalski z INNVIGO.

Dzięki takiemu składowi herbicydów plantatorzy rzepaku będą dysponować rozwiązaniem zapewniającym dużo większą elastyczność budowania skutecznych programów zwalczania chwastów w tej uprawie.

Kamila Szałaj
Redakcja AgroNews, fot. K. Szałaj

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here