Plaga gryzoni w województwie opolskim

Gospodarze w  województwie opolskim nie mogą poradzić sobie z plagą gryzoni, które niszczą im uprawy. Znając możliwości błyskawicznego rozmnażania się gryzoni, rolnicy obawiają się, że szkody w dotkniętych rejonach mogą być wyższe.

Zarząd Krajowej Rady Izb Rolniczych, wystąpił do Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, o podjęcie działań wspomagających rolników w walce z gryzoniami, popierając wniosek Izby Rolniczej w Opolu i Porozumienia Rolników Opolszczyzny. Działania KRiR związane są z masowym zgłaszaniem skarg rolników, którzy zmagają się z plagą gryzoni na południu województwa opolskiego.

“Wnioskujemy wskazanie skutecznych środków do zwalczania tego problemu. Wnioskujemy również o ujęcie w ustawie o ubezpieczeniach upraw rolnych i zwierząt gospodarskich ryzyka zniszczenia plonów przez plagę gryzoni” – czytamy we wniosku.

Jak informują rolnicy z województwa opolskiego, obecnie niektóre uprawy, zwłaszcza zbóż, prawie 2 miesiące przed żniwami, są już do tego stopnia uszkodzone, że rolnicy rozważają ich likwidację.

Źródło: KRIR

Advertisement
Advertisement

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

15 + sixteen =

Advertisement
Advertisement
11,159FaniLubię
4,567ObserwującyObserwuj
4,105ObserwującyObserwuj
6,120SubskrybującySubskrybuj

Uwaga! Ciąg dalszy niebezpiecznych burz i upałów!

IMGW-PIB wydał ostrzeżenie dotyczące nadchodzących groźnych burz i upałów. Kulminacja niebezpiecznej pogody spodziewana jest na wieczór. Ulewny deszcz, grad i silny wiatr, w porywach...

Obserwuj nas na INSTAGRAMIE