Plocke: Polska europejskim liderem w zakresie Lokalnych Grup Rybackich

Minister rolnictwa i rozwoju wsi Marek Sawicki oraz sekretarz stanu Kazimierz Plocke spotkali się 4 sierpnia z dziennikarzami. Okazją było podpisanie umów z Lokalnymi Grupami Rybackimi na realizację lokalnych strategii rozwoju obszarów rybackich.

 

1/3 środków finansowych pochodzących z PO Ryby 2007-2013 przeznaczona została na realizację osi priorytetowej 4 Programu Operacyjnego – Zrównoważony rozwój sektora rybołówstwa nadbrzeżnych obszarów rybackich 2007-2013” – poinformował minister Marek Sawicki i dodał, że „całość środków na PO Ryby 2007-2013 wynosi blisko 1 mld euro i jest to druga, po Hiszpanii alokacja co do wysokości w Europie”.

 

W obecności mediów została podpisana umowa ze stowarzyszeniem Lokalna Grupa Rybacka „Wielkie Jeziora Mazurskie”, które uzyskało najwyższą ocenę.

 

To bardzo ważny dzień dla polskiego sektora rybołówstwa” – podkreślił sekretarz stanu Kazimierz Plocke dodając, że „Polska jest europejskim liderem w zakresie Lokalnych Grup Rybackich”.

 

Mamy szansę stworzyć Krajową Sieć Lokalnych Grup Rybackich, a na podstawie dotychczasowych doświadczeń mogę stwierdzić, że także Europejską Sieć Lokalnych Grup Rybackich” – podkreślił sekretarz stanu Kazimierz Plocke.

 

W wyniku podpisania dzisiejszych umów mamy już w Polsce 48 grup i, jak zwrócił uwagę minister Marek Sawicki, pozwoli to na zabezpieczenie w najbliższych latach popytu na świeże polskie ryby.

 

Źródło i fot.: Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, www.minrol.gov.pl, fot. sxc.hu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here