Wyłudzili ponad 8 mln zł metodą \”na zboże\”

Dwóch 46-latków, jeden z Poznania, drugi z okolic Kościanu wyłudzili w ciągu dwóch lat co najmniej 8,3 mln zł z rożnych banków! A niewykluczone, że skala ich oszustw może być jeszcze większa.

Jak informuje portal nasygnale.pl, nieuczciwi przedsiębiorcy przedkładali w bankach do umów faktoringowych fałszywe faktury dotyczące sprzedaży zbóż innym firmom. W ten sposób wyłudzili znaczne sumy pieniędzy z kilku banków.

Bank na podstawie faktury przelewał pieniądze na konto ich firmy następnego dnia, natomiast firma kontrahenta dokonywała płatności na konto banku z określonym odroczonym terminem. Z czasem jednak mężczyźni postanowili pomnożyć swoje "zyski". W bankach przedstawiali fałszywe faktury, na podstawie których otrzymywali przelewy, natomiast firmy, z którymi zawierali umowy, wystawiały faktury odsprzedaży do kolejnej firmy. Ostatecznie faktury zataczały pełne koło i wracały do firmy podejrzanych – poinformował Borowiak.

Jak dodał, ponadto nieuczciwi przedsiębiorcy zawierali umowy faktoringowe z kilkoma bankami jednocześnie, przy czym informację tę zatajali.

Sąd Rejonowy w Lesznie zastosował wobec zatrzymanych trzymiesięczny areszt”.

Oszustom grozi do 10 lat więzienia.

Redakcja AgroNews, fot. sxc.hu

Źródło: nasygnale.pl
 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here