Polacy nie wierzą, że ceny żywności zaczną spadać

Blisko 30 proc. Polaków wierzy, że jeszcze w tym roku ceny żywności w sklepach zaczną spada. Blisko 40 proc. Polaków twierdzi, że ceny w sklepach nie będą spadać. Prawie 27 proc. uważa, że nie nastąpi to w tym roku

Polacy nie wierzą, że ceny żywności zaczną spadać
Polacy nie wierzą, że ceny żywności zaczną spadać

Sondaż nie pozostawia żadnych złudzeń. Blisko 40 proc. Polaków nie wierzy, że ceny żywności zaczną spadać 

SONDAŻ: Tylko 27 proc. Polaków wierzy, że w tym roku ceny żywności w sklepach zaczną spadać 

Polacy o spadku cen żywności: Tylko 27 proc. wierzy, że taki scenariusz wydarzy się w tym roku 

SONDAŻ: Ponad 63 proc. Polaków nie wierzy, że w tym roku nastąpi spadek cen żywności w sklepach

Czy dynamika wzrostu cen wyhamuje

Obecnie 36,6% dorosłych Polaków nie wierzy w to, że ceny żywności w sklepach w ogóle zaczną spadać. Z kolei 26,7% konsumentów jest przekonanych, że w tym roku to nie nastąpi. I to są dwa najczęściej wyrażane w społeczeństwie poglądy. Zdecydowana mniejszość badanych oczekuje, że codzienne zakupy potanieją w perspektywie 4-6 bądź 7-9 miesięcy – odpowiednio 7,5% i 7,4%. Natomiast 7,2% ankietowanych nie potrafi się określić w tej kwestii. Komentujący wyniki sondażu eksperci uważają, że konsumenci w większości dość racjonalnie podchodzą do problemu nieustępującej drożyzny. I zapewniają, że ceny na sklepowych półkach jeszcze długo nie spadną, nawet jeśli dynamika ich wzrostu wyraźnie wyhamuje.

Światowe ceny żywności spadały w grudniu poniżej poziomu sprzed roku

Z sondażu przeprowadzonego dla portalu Business Insider Polska na próbie ponad tysiąca Polaków wynika, iż obecnie 36,6% ankietowanych nie wierzy, że ceny żywności w sklepach w ogóle zaczną spadać. Natomiast 26,7% respondentów uważa, że w tym roku to nie nastąpi.

Źródło: Redakcja MondayNews

Zostaw komentarz

  1. I ludzie mają rację że ceny nie będą spadać za to będą drastycznie rosnąć i to się nie zatrzyma, oczywiście jest to celowe długofalowe działanie które finalnie ma doprowadzić do zubożenia ludności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
8,520SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics