Policja zatrzymała podpalaczy gospodarstwa

Policjanci z chojnickiego wydziału kryminalnego zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 20 i 21 lat podejrzanych o podpalenie kompleksu pomieszczeń w Lubni gm. Brusy w których znajdowały się zwierzęta gospodarskie. Straty wyniosły kilkaset tys. złotych. 

podpalenie, rolnik, rolnictwo, policja, KPP Chojnice, świnie, bydło

W minionym miesiącu (18.11.br) o godz.5.00 rano dyżurny chojnickiej komendy otrzymał zgłoszenie o pożarze w miejscowości Lubnia w gminie Brusy. Pożar strawił kompleks pomieszczeń gospodarczych przeznaczonych do hodowli bydła i trzody chlewnej.

Zaraz po ugaszeniu pożaru do działań przystąpili policjanci, którzy przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia, zabezpieczyli ślady, ustalali i przesłuchali świadków. Na miejscu pracował również powołany biegły z zakresu pożarnictwa. Straty wstępnie oszacowano na ponad 200 tys. złotych.

W tym samym czasie kryminalni już rozpoczęli typowanie potencjalnych sprawców. Praca policjantów operacyjnych doprowadziła zatrzymania dwóch sprawców podpalenia. Zebrane w sprawie materiały pozwoliły na przedstawienie zatrzymanym zarzutów dotyczących sprowadzenia zdarzenia zagrażającego życiu lub zdrowiu wielu osób i mienia w wielkich rozmiarach. W sobotę sąd zadecydował o tymczasowym aresztowaniu 20-latka, a wobec 21- letniego mężczyzny zastosował dozór policyjny. Podpalaczom grozi kara od 1 roku do 10 lat pozbawienia wolności.

Redakcja AgroNews, źródło i fot.: KPP Chojnice

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here