Policjanci odzyskali ładowarkę wartą sto tysięcy złotych

Policjanci z Komisariatu Policji w Barczewie wspólnie z funkcjonariuszami z Komendy Powiatowej Policji w Mrągowie doprowadzili do odzyskania skradzionej ładowarki o wartości 100 tysięcy złotych.  Podejrzany w tej sprawie 30-latek usłyszał już zarzut kradzieży.

Policjanci odzyskali ładowarkę wartą 100 tysięcy złotych
Policjanci odzyskali ładowarkę wartą 100 tysięcy złotych

Sprawa ma swój początek pod koniec maja 2021 roku. Wtedy to funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Barczewie otrzymali zgłoszenie o kradzieży ładowarki z jednej z posesji w gminie o wartości blisko 100 tysięcy złotych. Policjanci w trakcie czynności ustalili, że skradziony pojazd może znajdować się na terenie powiatu mrągowskiego. Po kilku dniach oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Mrągowie otrzymał zgłoszenie, że nieznany mężczyzna jeździ po polach ładowarką, a po zwróceniu mu uwagi przez świadka, kierowca pozostawił pojazd i oddalił się pieszo w nieznanym kierunku.

Skradziona ładowarka wróciła do prawowitego właściciela

Na miejsce wysłano policyjny patrol, który zastał pozostawioną ładowarkę. Sprawdzenie w systemach informatycznych potwierdziło, że jest to skradziony pojazd. Policjanci bardzo szybko wpadli na trop sprawcy przestępstwa, którym okazał się 30-letni mieszkaniec powiatu mrągowskiego. Mężczyznę zatrzymano i trafił do policyjnego aresztu. Następnie funkcjonariusze z Barczewa wykonując czynności procesowe przeszukali posesję, którą użytkował mężczyzna.

82-latek na podwórku przejechał ciągnikiem żonę

W jednym z pomieszczeń znaleźli rozebrany na części pojazd marki Range Rover, który figurował w systemach informatycznych jako utracony. Jego wartość to około 66 tysięcy złotych. Wyjaśnianiem okoliczności w jakich auto znalazło się na posesji, zajęli się policjanci z Mrągowa. Okazało się, że został on przywłaszczony przez innego mieszkańca powiatu mrągowskiego, który miał się zająć jego naprawą. 49-latek na podstawie zgromadzonego materiału usłyszał zarzut przywłaszczenia mienia, do którego się przyznał.

Skradziona ładowarka wróciła do prawowitego właściciela. 30-latek usłyszał zarzut kradzieży, do którego się przyznał. Zgodnie z kodeksem karnym grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. Taki sam wymiar kary grozi również 49-latkowi, który odpowie za przywłaszczenie powierzonego mu mienia.

Źródło: KMP w Olsztynie

Agata Molenda
Agata Molendahttps://agronews.com.pl
Redaktor portalu agronews.com.pl. Email: a.molenda@agronews.com.pl

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
8,520SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics